Dalies:

Latvijas vēstnieks Dienvidkorejā Normans Penke saņem akreditācijas vēstules no Valsts prezidenta

Latvijas vēstnieks Dienvidkorejā Normans Penke saņem akreditācijas vēstules no Valsts prezidenta
  • 04. Apr. 2014

3.aprīlī Valsts prezidents Andris Bērziņš pasniedza akreditācijas vēstules Latvijas Republikas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Korejas Republikā Normanam Penkem. 

Tikšanās laikā tika pārrunātas Latvijas un Dienvidkorejas attiecības, kuras strauji attīstās pēdējo gadu laikā. Korejas Republika 2013.gadā ir atklājusi savu vēstniecību Rīgā. Latvija plāno perspektīvā atvērt vēstniecību Seulā.

N.Penke darba gaitas Ārlietu ministrijā uzsāka 1992.gadā, veicot Juridiskā departamenta direktora amata pienākumus.  Savā diplomāta karjeras laikā N.Penke ir bijis Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks juridiskajās un konsulārajās lietās, starptautisko organizāciju un ārējās tirdzniecības jautājumos, kā arī Otrajai politiskajai direkcijai. 

Lasītākās ziņas valstī

No 2004. līdz 2008.gadam N. Penke bija Ārlietu ministrijas valsts sekretārs. N. Penke ir bijis Latvijas vēstnieks Apvienotajā Karalistē, nerezidējošais vēstnieks Īrijā, vēstnieks Krievijas Federācijā, kā arī  pastāvīgais pārstāvis Apvienoto Nāciju Organizācijā (Ņujorkā). No 2013. gada N. Penke ir vēstnieks Japānā.

Vēstnieks N.Penke ir saņēmis vairākus nozīmīgus apbalvojumus par personisko ieguldījumu Latvijas diplomātisko attiecību veicināšanā, kā arī  ir apbalvots ar Atzinības krusta II šķiras ordeni.

Latvijas vēstnieks Korejas Republikā rezidē Tokijā, Japānā. Iepriekšējais vēstnieks Korejas Republikā bija Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Pēteris Vaivars.

Ziņas autors: Latvijas Republikas Ārlietu Ministrijas Preses un informācijas nodaļa

Foto: Prezidenta kanceleja

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās zinas tēmā

Reklāmraksti