Dalies:

Latvijas vēstnieka Zviedrijā reģionālā vizīte Gēteborgā ar mēra vietnieci un pilsētā dzīvojošajiem latviešiem

Latvijas vēstnieka Zviedrijā reģionālā vizīte Gēteborgā ar mēra vietnieci un pilsētā dzīvojošajiem latviešiem
  • 28. Feb. 2018

13.-15.februārī Latvijas vēstnieks Marģers Krams apmeklēja Gēteborgu reģionālā vizītē. Vēstnieku vizītē pavadīja LIAA pārstāvji Zviedrijā Austra Krēsliņa un Gints Janums, LIAA Tehnoloģiju pārneses nodaļas vecākā eksperte Lauma Muižniece, kā arī vēstniecības padomniece Elīna Tanne.

Vizītes ietvaros vēstnieks tikās ar Gēteborgas pilsētas mēra vietnieci Elizabeti Rotenbergu (Elisabeth Rothenberg). Sarunā tika skarti divpusējo attiecību jautājumi, kā arī apspriestas iespējas paplašināt sadarbību starp abu valstu pētniekiem un uzņēmējiem. Gēteborgā labi pazīst Latvijas kultūru, īpaši klasiskās mūzikas izpildītāju talantu. Šoruden, atzīmējot Latvijas simtgadi, pilsētas koncertzālē notiks kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” koncerts. Sarunas gaitā vēstnieks atzīmēja arī Gēteborgā dzīvojošo latviešu ieguldījumam latviskās identitātes stiprināšanā un draudzīgo starpvalstu attiecību veicināšanā. Tiekoties ar Vesterjētlandes lēņa gubernatoru Anderšu Danielsonu (Anders Danielsson) un Gēteborgas reģiona pārstāvi tika pārrunāta ekonomisko kontaktu dibināšana, sadarbība starp augstskolām, atbalsts pētniecībai un inovācijām, kā arī mazo un vidējo uzņēmumu ieiešana starptautiskā tirgū. Lēņa administrācija lielu nozīmi piešķir pētniecībai un inovācijām, tam tiek atvēlēti gan lēņa, gan privātā biznesa līdzekļi, kas kopumā sastāda 5-6 % no kopējā budžeta. Sarunu partnerus vienoja pārliecība, ka informācijas apmaiņa, sadarbība starp pētniekiem un digitalizācija ir atslēgas vārdi Baltijas un Ziemeļvalstu reģiona konkurētspējas celšanā. Tika apspriesti arī reģiona drošības jautājumi, kā arī sabiedrības integrācija. Reģiona gubernators atgādināja, ka izaugsmes pamatā ir inovācijas un arī gatavība uzņemties risku. .

Vēstnieks apmeklēja arī Gēteborgas reģiona biznesa attīstības aģentūru, kur tika apspriesti ekonomiskās sadarbības jautājumi, liekot īpašu uzsvaru uz inovāciju ieviešanu, pētniecības un tehnoloģiju attīstību, inovatīvu risinājumu testēšanas infrastruktūras radīšanu.

Vizītes ietvaros notika arī tikšanās ar Gēteborgā un tās apkārtnē mītošajiem latviešiem. Tikšanās gaitā vēstnieks iepazīstināja ar saviem svarīgākajiem uzdevumiem, kā arī uzklausīja jautājumus un priekšlikumus turpmākai sadarbībai. Vakaru kuplināja Gēteborgas latviešu muzikāls priekšnesums, kas tapis, gatavojoties dalībai Dziesmusvētkos.

Vizītes laikā vēstnieks apmeklēja arī Gēteborgas Universitāti un Chalmers Universitāti, kur vienojās par sadarbības ar Latviju paplašināšanu un vizīšu uz Latviju organizēšanu. Abām universitātēm ir liela pieredze arī sadarbībā ar uzņēmumiem, inovāciju ieviešanā un tehnoloģiju pārnesē.

Reģionālās vizītes ietvaros vēstnieks viesojās arī Burosas augstskolas Tekstila pētniecības centrā, kur iepazinās ar pētniecības darbu un inovācijām audumu izstrādē un ražošanā. Zviedrijas tekstilrūpniecības pilsētā vēsturiskās tradīcijas ievirzītas ilgtspējīgas un inovatīvas attīstības gultnē, kas ļāvis pārveidot un saglabāt ražošanu.

Vēstnieks iepazinās ar uzņēmuma Swegmark ražotni un sadarbību ar Latviju. Swegmark ir Latvijā pazīstamā zīmola “Rosme” īpašnieks. Uzņēmuma īpašnieki izteica gandarījumu par veiksmīgo sadarbību uz iepazīstināja ar nākotnes attīstības plāniem.

Vizītes noslēgumā vēstnieks piedalījās Latvijas fotomākslinieces Intas Rukas izstādes “People I know” atklāšanā Abecita mākslas galerijā Burosā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti