Dalies:

Latvijas vēstniecības rosināti un atbalstīti, Kanādā tiek stādīti Latvijas valstiskuma simtgades koki

Latvijas vēstniecības rosināti un atbalstīti, Kanādā tiek stādīti Latvijas valstiskuma simtgades koki
  • 18. May. 2018

19. maijā pēc Latvijas vēstniecības Kanādā rosinājuma un lieliskās sadarbības ar latviešu kopienu Kvebekas Tērvetē pie Sarkanās upes Kanādā tiks iestādīts pirmais Latvijas Republikas valstiskuma godināšanas ozols. Latvijas vēstnieks Kārlis Eihenbaums Kvebekas Tērvetē, kas ir leģendāra kopā pulcēšanās vieta pamatā Monreālas, Otavas, bet arī Toronto latviešiem, pēc ikgadējās sezonas sākuma talkas, kopā ar tautiešiem, iestādīs pirmo ozolu - Latvijas spēka un garīguma simbolu, kā veltījumu Latvijas Republikas simtgadei.

26. maijā notiks Toronto apkārtnē esošās Sidrabenes 65. sezonas atklāšana. Šoreiz tā būs ļoti īpaša. Sezonas atklāšana būs ļoti svinīga, iestādot Latvijas Republikas simtgades ozolu. Latvijas vēstnieks Kārlis Eihenbaums ir gandarīts, ka to veiksim kopā, sadarbojoties ar Toronto Sv. Andreja draudzi. Liels paldies mācītājai Ilzei Kuplenai-Evartai (Ilze Kuplens-Ewart), LELBA Kanādas apgabala prāvestei, par sadarbības rosinājumu un neatlaidību realizējot.

5. jūlijā Kanādas federālajā galvaspilsētā Otavā pie pilsētas vēsturiskajā centrā esošā Stratkona parkā (Strathcona park) pie Rido upes iestādītā sarkanā ozola, Latvijas vēstnieks Kārlis Eihenbaums un pilsētas mērs Džims Vatsons (His Worship Jim Watson) atklās piemiņas plāksni “Latvia 100. Centenary Oak of Latvia. Planted on the centennial of the Republic of Latvia for the enduring memory and in honour of those who stood firmly for independence and freedom. 2018.”

2018. gada laikā Kanādā vēl tiks iestādīti Latvijas Republikas simtgadei veltīti koki arī citās vietās, kur ir bijuši un ir latvieši. Vietējie latvieši Edmontonā, Albertas provincē jau ir sarunu procesā par atbilstošu vietu kādā no pilsētas parkiem, ir iezīmēta arī vieta Halifaksā, Jaunskotijā, kā arī vairākas vietas Manitobā, t. sk. Vinipegā.

Simboliski svarīgais rosinājums – veltīt kokus Latvijas valstij un tās cilvēkiem, visiem tiem, kas stingri iestājās par mūsu tautu, valsti, tās brīvību un neatkarību, gūst jaunu atbalstu ikdienu. Paldies visiem tautiešiem par entuziasmu un atsaucību.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti