Dalies:

Latvijas vēstniecības Francijā telpās demonstrē Rolanda Kalniņa filmu "Četri balti krekli"

Latvijas vēstniecības Francijā telpās demonstrē Rolanda Kalniņa filmu "Četri balti krekli"
  • 21. Jun. 2018

Š.g. 19. jūnijā Latvijas vēstniecība Francijā rīkoja kino vakaru vēstniecības telpās un demonstrēja Rolanda Kalniņa filmu “Četri balti krekli” (1967), kas guva neviltotu publikas atsaucību.  

Filma “Četri balti krekli” maija mēnesī tika rādīta Francijā Starptautiskajā kino festivālā Kannās (Cannes) programmā Klasika (Cannes Classics), un tā bija viena no festivālā rādītajām filmām par mākslinieku likteņiem cenzūras apstākļos. Režisors Rolands Kalniņš kopā ar operatoru Miku Zvirbuli piedalījās filmas pirmizrādē Kannās, kurā guva stāvovācijas. 2017.gadā filma tika restaurēta, ko veica Latvijas studija Lokomotīve, un tās kvalitāte ir būtisks faktors, lai filma varētu tikt izrādīta festivālā. Arī vēstniecības kino seansā bija iespēja noskatīties filmas restaurēto versiju ar franču subtitriem.

Pasākuma galvenā mērķauditorija bija Parīzē un tās reģionā pastāvīgi dzīvojošie latvieši un Latviešu apvienības Francijā biedri, kā arī Latvijas draugi un interesenti. Lielākā daļa filmas skatītāju bija francūži, un dažiem šī bija pirmā saskarsme ar Latvijas kino. Filmas seansu rīkoja Latvijas vēstniecība sadarbībā ar Nacionālo Kino centru.

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti