Dalies:

Latvijas vēstniecībā Stokholmā atklāta pazīstamā latviešu trimdas mākslinieka Jāņa Kalmītes gleznu izstāde

Latvijas vēstniecībā Stokholmā atklāta pazīstamā latviešu trimdas mākslinieka Jāņa Kalmītes gleznu izstāde
  • 15. Feb. 2018

Sestdien,10. februārī, klātesot latviešu sabiedrisko organizāciju vadītājiem un pārstāvjiem no visas Zvedrijas, Latvijas vēstnieks Marģers Krams atklāja Jāņa Kalmītes gleznu izstādi.


Izstādē redzama kolekcija, kuru savācis Zviedrijas Karaliskās tehniskās augstskolas profesors Jānis Arvīds Bubenko seniors, bet viņa mazdēls Mikaels Bubenko, kurš bija pagodinājis sarīkojum...u ar savu klātbūtni gleznas dāvina Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam.

Lasītākās ziņas valstī


Tās ir 26 sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados tapušas gleznas, kuras savulaik no autora iegādājies Jānis Arvīds Bubenko seniors, kas bijis J.Kalmītes skolas gadu draugs. Pēc dāvinājuma dokumentu sakārtošanas gleznas ceļos uz Rīgu, bet pagaidām tās izvietotas vēstniecības salonā, dodot iespēju ar tām iepazīties Zviedrijas latviešiem un citiem vēstniecības viesiem.


Jāatzīmē, ka Stokholmas latviešiem tā drīzāk ir atkal redzēšanās, jo daudziem mājās jau ir pa kādam Kalmītes darbam un cits varbūt atceras 1967. gada Kalmītes gleznu izstādi Stokholmā. 
Ar mākslinieks daiļradi un vietu Latvijas mākslas kontekstā iepazīstināja Diāna Krūmiņa Engstedt, bijusī Eskilstūnas mākslas muzeja kuratore. Klātesošos uzrunāja arī Stokholmas Karaliskās bibliotēkas vecākais bibliotekārs Jānis Krēsliņš.

Attēls: Wikipedia

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti