Dalies:

Latvijas vēstniecība Prāgā rīko Tihovsku ģimenes koncertu

Latvijas vēstniecība Prāgā rīko Tihovsku ģimenes koncertu
  • 26. Jul. 2018

2018. gada 24. jūlijā Latvijas vēstniecība Čehijas Mūzikas muzejā rīkoja Tihovsku ģimenes koncertu, kurā skanēja gan par klasiskām kļuvušas tautasdziesmas, gan populāras latviešu autordziesmas. Aktīvi muzicējošie ludzānieši Dace, Laima un Dagnis Tihovski 2012.gadā kļuva par LNT konkursa “Dziedošās ģimenes” laureātiem. Šis koncerts “Skaista mana tēva sēta” Prāgā ir veltījums Latvijas simtgadei un simboliska refleksija tikko nosvinētajiem Vispārējiem Latviešu Dziesmu un deju svētkiem.  

“Prāga ir vēsturiski bagāta un skaista, muzikālām tradīcijām bagāta pilsēta. Līdzās klasiskās mūzikas skaņām, šeit ik palaikam dzirdam arī tautu populāras melodijas. Šoreiz tās ir dziesmas un melodijas no ziemeļzemes Latvijas,” ievadvārdos teica vēstnieks Alberts Sarkanis. “Ir apritējuši pieci gadi diplomātiskajā misijā Čehijā. Pēdējos gados daudzi sabiedriskās, ekonomiskās, drošības un politiskās dzīves izaicinājumi ietekmējuši dzīvi gan Eiropā, gan visā pasaulē. Dzīve kļuvusi saspriegtāka. Tomēr ir vērtības, kas stāv un kam jāstāv pāri visiem izaicinājumiem. Tās ir cilvēciskās attiecības, kam saknes ir katra indivīda un katras tautas kultūrā un tās tradīcijās. Lai atceramies to ikdienā un svētkos. Esot ārlietu dienestā ilgāku laiku, protams, kā tādā dzīves aplī nākas atkal un atkal satikt kolēģus no agrākiem gadiem, no citām valstīm. Tāpēc, kamēr esam dzīvi un dzīvojam šo dzīvi, būtu vērts minēt horvātu dziesmu autora Bratislava Zlatanoviča vārdus: Nekad nesaki vārdus ardievu, tikai uz redzēšanos. Jo dzīve arvien ko jaunu nes, tāpēc nesaki ardievu.”

Koncertu apmeklēja daudzi Prāgā akreditētie ārvalstu diplomāti, Čehijas valsts un nevalstisko institūciju, Čehu-latviešu kluba pārstāvji.

Lasītākās ziņas valstī

Avots: Latvijas vēstniecība Čehijā

Foto: Latvijas vēstniecība Čehijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti