Dalies:

Latvijas vēstniecība piedalās Eiropas dienas svinībās Nafplio pilsētā Grieķijā

Latvijas vēstniecība piedalās Eiropas dienas svinībās Nafplio pilsētā Grieķijā
  • 21. May. 2018

Sestdien, 19. maijā, vienā no skaistākajām Grieķijas pilsētām Nafplio, tika atzīmēta Eiropas diena.

Pasākumu organizēja Eiropas Komisijas pārstāvniecība Grieķijā un Eiropas Parlamenta pārstāvniecība Atēnās, sadarbībā ar Nafplio pašvaldību. Līdz ar Latvijas vēstniecību pasākumā piedalījās arī Lietuvas, Polijas, Horvātijas, Bulgārijas, Īrijas, Nīderlandes, Slovākijas un Čehijas vēstniecības. Pasākuma galvenā mērķauditorija bija jaunieši, lai informētu par priekšrocībām un iespējām, ko viņiem sniedz Eiropas Savienība. Tāpēc pasākuma galvenais tēmturis bija #EUandMe.

Lai piesaistītu pēc iespējas vairāk apmeklētājus, Eiropas diena tika rīkota sestdienas vakarā, kad Nafplio pilsētu apmeklē liels skaits tūristu - gan grieķu, gan cittautiešu. Latvijas vēstniecības stendā, kas bija viens no visapmeklētākajiem, tika izvietota plaša veida informācija par Latviju: ilustratīvi materiāli par tūrismu, par Latvijas Simtgades svinībām, par izglītības un studiju iespējām Latvijā, kā arī visdažādākie materiāli par valsts vēsturi un mūsdienām.

Vēstniecības darbinieki atbildēja uz apmeklētāju daudzajiem jautājumiem, cienāja ar konfektēm “Saldus gotiņa”, “Lāču” rupjmaizi un “Rāmkalnu” augļu-ogu pastilām. Par visiem produktiem cilvēki atsaucās ļoti pozitīvi, pat jautājot pēc to izgatavošanas receptēm.

Pasākuma vadītājs, pazīstamais ceļojuma raidījuma veidotājs Gieķijā, Eftihis Bletsas (Eftixis Bletsas), vakara gaitā vairākas reizes publikai minēja, ka viens no viņa raidījuma “Happy Traveller” nākamajiem ceļamērķiem ir Latvija, jo sadarbībā ar Latvijas vēstniecību taps raidījums par Latviju.

Foto: Latvijas vēstniecība Grieķijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti