Dalies:

Latvijas vēstniecība organizē rakstnieka Jāņa Joņeva viesošanos Kanādā

Latvijas vēstniecība organizē rakstnieka Jāņa Joņeva viesošanos Kanādā
  • 07. May. 2018

No 25. aprīļa līdz 3. maijam Kanādā viesojās rakstnieks Jānis Joņevs, atzinību ieguvušā romāna “Jelgava 94” autors.

Otavā J. Joņevs uzstājās franču grāmatnīcā “Librairie du soleil”, iepazīstinot klātesošos ar romāna tapšanu un atbildot uz jautājumiem, romāns tulkots arī franciski, tikšanās notika franču valodā. Programmas “Rakstnieki skolās” ietvaros, J. Joņevs tikās arī ar Otavas prestižās “Lisgar Collegiate” vidusskolas skolēniem, kā arī, kopā ar kolēģiem no Vācijas un Zviedrijas, uzstājās Starptautiskā rakstnieku festivāla (“Ottawa International Writers Festival”) sarīkojumā “Spotlight on European Fiction”.

No 26.-29. aprīlim J. Joņevs piedalījās “FRYE” literatūras festivālā Monktonā, Jaunbrunsvikas provincē, kas ir lielākais šāda veida sarīkojums valsts austrumos. Festivāla ietvaros J. Joņevs tikās ar skolēniem, sniedza interviju radio un piedalījās sarīkojumā “Festival Jam”.

Vizītes Kanādā noslēgumā J. Joņevs tikās ar tautiešiem un iepazīstināja ar savu darbu Kanādas latviešu kultūras centrā Toronto.

Rakstnieka J. Joņeva vizīte Kanādā ir Latvijas vēstniecības Kanādā publiskās diplomātijas projekts, kas notiek Latvijas valsts simtgades zīmē. Vizīti organizē Latvijas vēstniecība Kanādā, finansiālu atbalstu sniedz Valsts Kultūrkapitāla fonds, Starptautiskā rakstnieku un tulkotāju māja, kā arī Latvijas vēstniecība Kanādā.

Rakstnieka J. Joņeva vizīte Kanādā ir stiprinājusi Latvijas un Kanādas sadarbību kultūras jomā, iepazīstinot Kanādas lasītājus ar jaunāko latviešu literatūru, kā arī dibinot jaunus kontaktus un radot iespējas sadarbības attīstībai nākotnē.

Jānis Joņevs ir populārā romāna “Jelgava 94” autors un prestižās Eiropas Savienības literatūras balvas laureāts. Romāns “Jelgava 94” izdots abās oficiālajās Kanādas valodās - angļu valodā ar nosaukumu “Doom 94”, franču valodā ar nosaukumu “Metal”.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti