Dalies:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē nodod vēsturiskus materiālus ministrijas arhīvam Rīgā

Latvijas vēstniecība Nīderlandē nodod vēsturiskus materiālus ministrijas arhīvam Rīgā
  • 22. Aug. 2014

Pēc veiksmīgas Latvijas vēstniecības Hāgā sadarbības ar Overaiselas Vēstures centru Nīderlandē un Nīderlandes - Baltijas Asociāciju, vēstniecība nodeva vēsturiski svarīgus digitalizētus dokumentus Latvijas Ārlietu ministrijas arhīvā.

Vēstniecības darbinieki jūlija vidū tikās ar Nīderlandes - Baltijas Asociācijas prezidentu Džonu de Jongi (John de Jonge), lai pārrunātu, kā bijušā  Latvijas goda konsula Nīderlandē Jana Shūra (Jan Schuur) atstāto arhīvu nodot Latvijas ārlietu dienestam. 

Konsuls pildīja pienākumus  Latvijai tik vēsturiski svarīgā laika posmā - no 1995. līdz 2004.gadam. Viņš veicināja sadarbību starp Nīderlandi un Latviju, paplašinot abu valstu divpusējos kontaktus un popularizējot kultūru.

Lasītākās ziņas valstī

Vēstniecībai izdevās izveidot labu sadarbību ar Overaiselas Vēstures centru, vienojotieskā Ārlietu ministrijas arhīvs iegūs šos dokumentus. Pateicoties centra Sabiedrisko attiecību vadītājam Vincentam Slēbem (Vincent Sleebe), digitalizētie dokumenti jau ir ministrijas rīcībā.

Bijušā Latvijas  goda konsula  J.Shūra sarakstes dokumenti ir vērtīga liecība par Latvijas un Nīderlandes sadarbību laika periodā no 1995. līdz 2004.gadam, kad J.Shūra bija goda konsuls Groningenas, Frīslandes, Drentes, Flevolandes, Overaiselas, Gelderlandes un Limburgas provincēs.

Dokumentu apjoms ir 21 fails (vairāk nekā 500 lappuses).

Ziņas autors: Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Foto: Stock.XCHNG

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti