Dalies:

Latvijas vēstniecībā Francijā notiek ikgadējā Latvijas goda konsulu sanāksme

Latvijas vēstniecībā Francijā notiek ikgadējā Latvijas goda konsulu sanāksme
  • 12. Mar. 2018

Kā ik gadu, 9. martā, Latvijas vēstniecība Francijā rīkoja Francijā rezidējošo Latvijas goda konsulu sanāksmi.Kā īpašais viesis sanāksmē piedalījās Rail Baltica vadītāja Baiba Rubesa, kura sniedza prezentāciju par Rail Baltica projektu un atbildēja uz goda konsulu jautājumiem. Goda konsuli, kā ierasts, tika informēti par politiskajām un ekonomiskajām aktualitātēm Latvijā, jaunāko informāciju saistībā ar Simtgades pasākumiem, arī konsulāras dabas jautājumiem. Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis un vēstniecības darbinieki uzklausīja goda konsulus par viņu darbību un plānoto savos reģionos.

Drīzumā sadarbībā ar goda konsulu Marseļā un Monako notiks vēstnieka vizīte Francijas dienvidos un dalība dažādos Simtgades pasākumos, piemēram, Frankofonijas balvas pasniegšanā Marseļā, sadarbībā ar Franču aliansi. Vēstnieks piedalīsies arī Latvijas Radio kora koncertā Monako festivālā “Mākslas pavasaris” (Printemps des Arts) 23. martā, kā arī konferencē par Miķeļa Valtera ieguldījumu Latvijas valsts tapšanā Nicā 22. martā, ko vēstniecība rīko Simtgades programmas ietvaros sadarbībā ar Vidusjūras Universitātes centru.

Sanāksmē piedalījās arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Francijas biroja vadītāja un informēja goda konsulus par ekonomiskajām un biznesa aktualitātēm.

Latvijai ir 8 goda konsuli Francijā un 1 Monako: Žans de Peliso (Jean de Pelissot) Marseļā, Alēns Menils (Alain Mesnil) Kalē, Alēns Pelfrēns (Alain Pelfrène) Lionā, Klēra Gotro (Claire Gauthrot) Nansī, Boduēns Tjirī (Baudouin Thiry) Bordo, Mišels-Anrī Vandesmets (Michel-Henry Vandesmet) Nantē, Rišārs Burgštālers (Richard Burgstahler) Strasbūrā, Silvija Rozenfelde (Sylvie Rosenfeld) Tulūzā, Žans-Klods Eude (Jean-Claude Eude) Monako.

Foto: Latvijas vēstniecība Francijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti