Dalies:

Latvijas vēstniecība ASV aicina praksē studentus Vašingtonā, Kolumbijas apgabalā

Latvijas vēstniecība ASV aicina praksē studentus Vašingtonā, Kolumbijas apgabalā
 • 21. Dec. 2018

Latvijas Republikas vēstniecība Amerikas Savienotajās Valstīs (Vašingtonā, Kolumbijas apgabalā) aicina iegūt prakses pieredzi bakalaura un maģistra studiju programmu studentiem, kā arī tiem, kas nesen beiguši studijas un vēlas iegūt praktisku pieredzi un zināšanas. Praksi iespējams arī organizēt kā studiju programmā noteikto praksi, kā arī pēc savas brīvprātīgas iniciatīvas. Pieteikties var pretendenti, kuri uzturas ASV vai arī gatavojas turp doties.

Prakse Latvijas vēstniecībā ASV Jums dos iespēju:

 •  iepazīt Latvijas diplomātiskā un konsulārā dienesta darbību;
 •  tuvāk iepazīt Latvijas – ASV divpusējo attiecību dienaskārtību, kā arī Latvijas un ASV ārpolitiskās aktualitātes;
 •  attīstīt pētnieciskās un analītiskās iemaņas;
 •  gūt tuvāku priekšstatu par Latvijas politiskajām un ekonomiskajām interesēm, darbu ar diasporu;
 •  gūt praktiskas iemaņas informācijas apstrādē, protokolārajās funkcijās, darbā ar sociālajiem tīkliem, un publiskajā diplomātijā;
 •  sniegt praktisku atbalstu vēstniecības ikdienas darbību nodrošināšanā un pasākumu rīkošanā.

Prakses nosacījumi:

Lasītākās ziņas valstī

Ieteicamais prakses ilgums ir 3-6 mēneši, 20-40 darba stundas nedēļā. Prakse ir bez atalgojuma un sociālajām garantijām. Praktikanta atbildībā ir uzņemties dzīvošanas, ceļa, transporta, mājvietas, apdrošināšanas un citas personīgās izmaksas. Noslēdzot praksi vēstniecība nepiedāvā pastāvīgas darba attiecības. Praktikantiem nepieciešams legāls uzturēšanās pamats ASV – ASV pilsonība vai uzturēšanas atļauja, ja kandidāts jau uzturas ASV. Ja kandidāts grasās ieceļot no Latvijas, tad Latvijas vēstniecība ASV sniegs konsultāciju ASV vīzas saņemšanai, kas nodrošinās legālu uzturēšanās pamatu prakses periodā.

Priekšroka tiks dota prakses kandidātiem ar latviešu valodas zināšanām. Kandidātam nepieciešamas labas angļu valodas zināšanas. Kandidātiem jābūt koleģiāliem un spējīgiem strādāt komandā, motivētiem, apveltītiem ar iniciatīvu, spējīgiem strādāt neatkarīgi un ierobežotos termiņos, kā arī efektīvi veltīt laiku vairākiem darbiem vienlaikus.

Pieteikšanās:

Praksei var pieteikties jebkurā laikā rēķinoties, ka iespējamais ātrākais prakses uzsākšanas laiks ir 3 mēneši no brīža, kad vēstniecība pieņem lēmumu par aicināšanu praksē.

Pieteikšanās veicama nosūtot uz e-pastu embassy.usa@mfa.gov.lv sekojošus dokumentus ar norādi “Prakses pieteikums”:

 •  CV vai résumé;
 •  motivācijas vēstule (1 lp);
 •  pieteikuma anketa (Word dokuments);
 •  rekomendācijas vēstule.

Pēc pieteikuma saņemšanas un izskatīšanas atlasītie kandidāti tiks aicināti uz interviju (klātienē vai video-konferences veidā).

Tālrunis informācijai: +1 202-328-2840

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti