Dalies:

Latvijas vēstniecība ar filmu “Melānijas hronika” Vīnē atklāj Ziemeļvalstu un Baltijas valstu filmu nedēļu "Nordiale"

Latvijas vēstniecība ar filmu “Melānijas hronika” Vīnē atklāj Ziemeļvalstu un Baltijas valstu filmu nedēļu "Nordiale"
  • 03. May. 2018

2. maijā Vīnē, vēsturiskajā un tradīcijām bagātajā kinoteātrī „Urania” ar Viestura Kairiša filmu “Melānijas hroniku” tika atklāta Baltijas un Ziemeļvalstu filmu nedēļa “Nordiale”.

Atzīmējot Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Simtgadi, šogad filmu nedēļas goda viesi un festivāla atklāšanas pasākuma rīkotājas ir Baltijas valstis. Vadmotīvs festivāla programmā iekļautajām 16 mākslas filmām ir “Brīvība(-as)”.

Festivāla atklāšanā viesus uzrunāja kinoteātra direktors Ginters Zidls (Günther Sidl), Latvijas vēstniece Austrijā Veronika Erte, Lietuvas un Igaunijas vēstniecību vadītāju vietnieki. Festivāla atklāšanā piedalījās arī “Melānijas hronika” galvenās lomas tēlotāja aktrise Sabīne Timoteo. Pēc filmas noskatīšanās Sabīne Timoteo atbildēja uz skatītāju jautājumiem. Īpaši klātesošos interesēja aktrises personīgais redzējums par filmā atveidoto varoni un vēsturisko notikumu turpmāko nozīmi aktrises turpmākajā karjerā. Filmu nedēļas atklāšanas pasākuma noslēgumā notika kopīga Baltijas valstu pieņemšana.

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu filmu nedēļā “Nordiale” Latvijas vēstniecība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo Kino centru Vīnes skatītājiem vēl piedāvā noskatīties arī režisora Renāra Vimbas filmu “Es esmu šeit”.

Latvijas dalība filmu nedēļā ir viena no Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētajām Publiskās diplomātijas programmas norisēm Latvijas valsts Simtgades ietvaros.

Latvijas stendā vēstniecība piedāvā aktuālu Latvijas Institūta un Latvijas Tūrisma Valsts aģentūras sagatavoto informāciju par Latvijas vēsturi, kultūru, sabiedrību, ekonomiku, dabu, tūrisma iespējām.

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu filmu nedēļas Vīnē no 2. līdz 8. maijam programmu var skatīt kultūras un izglītības centra „VHS Urania” mājas lapā: http://www.vhs.at

https://www.facebook.com/events/164330957531063/

http://vienna-news.com/nordiale-2018-das-filmevent-in-der-volkshochschule-wiener-urania/

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti