Dalies:

Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē aicina tautiešus līdz 23. februārim veidot vēlēšanu iecirkņus

Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē aicina tautiešus līdz 23. februārim veidot vēlēšanu iecirkņus
  • 20. Feb. 2018

2018. gada 6. oktobrī Latvijā norisināsies 13. Saeimas vēlēšanas, kurās vēlētājiem, arī tiem, kuri uzturas ārvalstīs, būs iespēja nodot savu balsi kādā no vēlēšanu iecirkņiem vēlēšanu dienā vai vēlēt pa pastu.

Tāpēc Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē aicina atsaukties tautiešu organizācijas, biedrības, pilsoniski aktīvos Latvijas pilsoņus vēlēšanu iecirkņu izveidei AK reģionos ar būtisku Latvijas pilsoņu skaitu.

Aicinām tautiešus par iniciatīvu veidot iecirkņus līdz 23. februārim informēt vēstniecības Konsulārās nodaļu uz e-pasta adresi Consulate.uk@mfa.gov.lv.

Lūdzam izvērtēt un sniegt ziņas par:

  • iespējām nodrošināt piemērotas vēlēšanu iecirkņa telpas ar interneta pieslēgumu;
  • iecirkņa komisiju, kura sastāv no 3-5 Latvijas pilsoņiem, kuri prot latviešu valodu un kuriem ir vismaz vidējā izglītība;
  • iespējām nodrošināt iecirkņa nepārtrauktu darbību vēlēšanu dienā laikā no plkst. 7.00 līdz plkst. 20.00 vakarā, kā arī vēl pāris stundas līdz balsu skaitīšanas beigām pēc iecirkņa slēgšanas;
  • prognozējamo vēlētāju skaitu iecirknī;
  • sniegt ziņas par provizoriskajām izmaksām (pasta un sakaru izdevumi, materiālu kopēšanas izdevumi, kancelejas preces, ēdināšanas izdevumi, kā arī iespējamie ar telpu īri saistītie izdevumi).

Izvērtējot kopējās izmaksas un potenciālo vēlētāju skaitu, tiks izskatītas iespējas sniegt atbalstu vēlēšanu iecirkņu izveidē.

Vēstniecība šobrīd tieši ir vērsusies pie Birmingemas, Bostonas, Bristoles, Bredfordas, Dārbi, Edinburgas, Gērnsijas, Invernesas, Kārdifas, Līdsas, Mančestras, Mansfīldas, Ņūrijas, Pīterboro, Portadaunas un Vulverhamptonas latviešu kopienu pārstāvjiem.

Vēstniecība izsaka pateicību Daugavas Vanagu fondam (Londonā, Bredfordā un “Straumēnos”), Latvijas goda konsulātam Gērnsijā un biedrībām Mančestrā un Pīterboro par jau šobrīd izrādīto iniciatīvu vēlēšanu iecirkņu atvēršanai.

Vēlēšanu iecirkņus ārvalstīs izveido ar Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumu pēc Ārlietu ministrijas priekšlikumiem.

Centrālās vēlēšanu komisijas infografika “Kā izveidot vēlēšanu iecirkni ārvalstīs”.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti