Dalies:

Latvijas vēstnieces Vācijā apsveikums Jaunajā gadā tautiešiem Vācijā

Latvijas vēstnieces Vācijā apsveikums Jaunajā gadā tautiešiem Vācijā
Latvijas Republikas Ārlietu Ministrija
  • 15. Jan. 2020

Godātie tautieši!

Sirsnīgi sveicu Jūs, uzsākot jauno 2020. gadu! Es no sirds ceru, ka jaunais gads būs tikpat aizraujošs, izzinošs un notikumiem bagāts kā aizvadītais.

Man ir liels gandarījums, ka aizvadītajā gadā Latvijas vēstniecībai Vācijā ir bijusi iespēja strādāt kopā ar tik daudziem no Jums! Tikai ciešā ikdienas kopdarbā mēs varam veidot tālāk Latvijas un Vācijas sadarbību ikvienā jomā.

Lasītākās ziņas valstī

2019. gads ir bijis nozīmīgs Latvijas un Vācijas divpusējās attiecībās ar toreizējā Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa Valsts vizīti Vācijā. Valsts vizītes statuss nozīmē ne tikai lielu godu Latvijai, bet arī lielu iespēju un atbildību paveikt būtiskas lietas politikā, ekonomikā, kultūrā un vēstures jautājumos, kā arī iepazīt Vācijā dzīvojošo latviešu ikdienu, priekus un rūpes. Iesāktos darbus, nekavējoties pēc stāšanās amatā, turpināja arī Valsts prezidents Egils Levits, apmeklējot Vāciju 2019. gada augustā un tiekoties ar tautiešiem sirsnīgā pasākumā vēstniecības dārzā. Ikvienam, kurš pielika savu plecu lielajā sagatavošanas darbā, kā arī varēja piedalīties gan abās prezidentu vizītēs, gan citos pasākumos, vēlos izteikt sirsnīgu pateicību!  

Esmu gandarīta, ka 2019. gadā, līdz ar Baltijas ceļa 30. gadskārtas atzīmēšanu, ir izdevies Vācijā vairot pārliecību par to, ka arī Baltijas valstis ir bijušas aktīvas notikumu virzītājas pārmaiņu procesos pirms 30 gadiem ceļā uz apvienotu Eiropu. Taču mums visiem kopā priekšā ir vēl daudz darāmā. Arī šajā gadā mums ir iespēja turpināt nostiprināt Latvijas stāstu, - 4. maijā mēs svinēsim Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 30. gadadienu, kas jo cieši sasaucas ar Vācijas apvienošanas 30. gadskārtu. Tāpat šogad maijā, kad tiks atzīmēta Otrā pasaules kara beigu gadadiena, mums būs svarīgi atgādināt pasaulei, ka Latvijai brīvība diemžēl nāca tikai daudzus gadus vēlāk. 

Spoži jo spoži Latvijas vārdu pasaulē nes mūsu kultūra, arī - Vācijā. Jā, - spilgti redzami ir mūsu pasaulslavenie mākslinieki, bet mūsu Latvijas bagātās tradīcijas un mūsdienu vērtības plašajā Vācijā tālāk nesat arī Jūs. Pagājušais gads ir pārspējis visus iepriekšējos tautiešu rīkoto pasākumu vēriena ziņā. Man ir patiess prieks par Jūsu aktivitātēm un pastāvību, gan uzturot latvisku garu Vācijas latviešu kopienā, gan arī stāstot par mūsu vērtībām vācu sabiedrībai. Ne vienu reizi vien, tiekoties ar Vācijas federālo zemju vadītājiem un dažādu nozaru pārstāvjiem, esmu bijusi lepna, cik labi viņi ir informēti par latviešu darbiem un aktivitātēm Vācijā. Tā ir liela atzinība un arī nākotnes iespēja. Tamdēļ vēstniecība turpinās cieši sadarboties ar Vācijas federālajām zemēm, domājot par aizvien jaunām sadarbības iespējām Latvijas un Vācijas attiecībās. 

Šīs ir tikai dažas lietas, kuras vēlos minēt, atskatoties uz 2019. gadu. Gribētos rakstīt vēl un vēl, jo kopā esam tik daudz paveikuši un arī ir tik daudz jaunu ideju. Taču būtiskākais, lai katram no mums ikdienā ir gandarījums un cilvēciski vienkārša laime un prieks. No sirds Jums katram to novēlu!

2020. gads ir par vienu dienu garāks nekā iepriekšējais, - mums ir par vienu dienu vairāk iespēju veikt skaistas un labas lietas savā un mūsu valsts labā.

Ar cieņu un sirsnībā

Inga Skujiņa, Latvijas vēstniece Vācijā

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti