Dalies:

Latvijas vēstnieces Apvienotajā Karalistē Baibas Bražes vēstule diasporas organizāciju, skolu un radošo kopu pārstāvjiem

Latvijas vēstnieces Apvienotajā Karalistē Baibas Bražes vēstule diasporas organizāciju, skolu un radošo kopu pārstāvjiem
  • 20. Nov. 2018

Godātie latviešu diasporas organizāciju, skolu un radošo kopu pārstāvji!

Sveicu jūs Latvijas valsts simtgades nedēļā un izsaku pateicību, ka tik daudzi no Jums ir īpaši padomājuši par skaistu mūsu valsts svētku sarūpēšanu tautiešiem visā Apvienotajā Karalistē (AK).

Vēstniecības un Ārlietu ministrijas vārdā vēlos pateikties diasporas organizācijām, kuras piedalījās vēstniecības rīkotajā latviešu diasporas organizāciju sanāksmē Londonā š.g. 27.oktobrī. Mēs kopā pavadījām informācijas un viedokļiem ļoti piesātinātu dienu, apspriežot mums kopīgos aktuālos jautājumus un stiprinot kontaktus un sadarbību.

Īsumā, rezumējot sanāksmē pārrunāto, kā svarīgākos rezultātus un turpmākās sadarbības virzienus vēlos izcelt:

  1. Vēstniecības sagatavotā interaktīvā Latvijas simtgades pasākumu karte pēc sanāksmes ir kļuvusi bagātāka ar jūsu pasākumiem. Man ir patiess prieks par kopīgo uzņēmību un radošumu, kas ļauj ikkatram Latvijas 100.dzimšanas dienā būt kopā ar savējiem. Latvieši māk svinēt skaisti un cēli, tāpēc novēlu no svētkiem iedvesmoties turpmākajiem darbiem.
     
  2. Ārlietu ministrijas atbalsta projekti diasporai ir svarīga mūsu vēstniecības sadarbības daļa ar latviešu diasporu AK. Esam ļoti gandarīti, ka ceturtā daļa no visiem ĀM apstiprinātajiem projektu pieteikumiem 2018. gadā ir saņemti no AK. 2019. gada janvārī būs iespēja pieteikties finansējumam projektu īstenošanai nākamajam gadam. Par precīziem projektu pieteikumu iesūtīšanas datumiem informēsim vēl šogad.
     
  3. Brexit process ietekmēs AK dzīvojošo tautiešu ikdienu un tāpēc vēstniecība uz sanāksmi bija uzaicinājusi Eiropas Komisijas pārstāvniecības AK partneruzņēmuma Seraphus juriskonsultu, kurš diasporas pārstāvjiem sniedza prezentāciju par Eiropas Savienības (ES) pilsoņu tiesībām un “pastāvīgā statusa” (“settled status”) iegūšanu. Sanāksmē atkārtoti aicinājām Jūs uzņemties iniciatīvu un rīkot līdzīgus bezmaksas seminārus par ES pilsoņu tiesību jautājumiem mūsu tautiešiem arī reģionos. Informācijas sesijas, vēlākais līdz 2019. gada 15.martam, ir iespējams pieteikt: www.eurights.uk Juriskonsulta piedalīšanos finansē Eiropas Komisija. Organizācija vai privātpersona, kura rīko pasākumu ir atbildīga par telpu nodrošināšanu, pasākuma loģistiku, kā arī apmeklētāju uzaicināšanu (minimālais reģistrēto pasākuma apmeklētāju skaits ir 40 cilvēki).
 
   
  1. Latvijas ekonomikas straujais pieaugums paver jaunas dzīves, darba un izglītības iespējas Latvijā. Manuprāt, tautiešiem ir interese saņemt informāciju par atgriešanās Latvijā iespējām, kā arī par jau reāli notiekošo remigrāciju, kur īpaši tiek domāts par ģimeņu vajadzībām. Pielikumā atradīsiet informāciju par atgriešanās iniciatīvām un kontaktus no Nodarbinātības valsts aģentūras, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, sociālā uzņēmuma “Your Move”, kā arī no Liepājas, Valmieras, Daugavpils un Gulbenes novada pašvaldībām.

Aicinām izmantot patieso ieinteresētību saišu uzturēšanai, lai arī jūsu organizētajos pasākumos diskutētu un izplatītu informāciju par darba, dzīves un varbūt atgriešanās iespējām Latvijā. Šāda veida sadarbība paver iespējas ne tikai dažādot pasākumu saturu, bet arī piesaistīt līdzfinansējumu.

Lasītākās ziņas valstī

Vēstniecība ir gatava sniegt konsultācijas un ieteikumus par visiem iepriekšminētajiem jautājumiem, tāpēc jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām ar mums sazināties.

Patiesā cieņā,
Baiba Braže
Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē

Foto: Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti