Dalies:

Latvijas vēstniecība saņem dāvinājumā Rūdolfa Kronberga mākslas darbu

Latvijas vēstniecība saņem dāvinājumā Rūdolfa Kronberga mākslas darbu
Latvijas vēstniecība Zviedrijā
  • 26. Jul. 2019

Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams pieņēmis Rūdolfa Kronberga mākslas darbu “Maskas”, ko vēstniecībai dāvināja Lidija Malvīne Meija. Mākslas darbs vēstniecībā nonācis ar Māras Siliņas laipnu gādību, informē vēstniecībā.

Rūdolfa Kronberga darbs "Maskas" ir bijis Meijas kundzes īpašumā kopš sešdesmito gadu beigām. 1960. gados Kronbergs eksperimentēja ar nekonvencionāliem materiāliem un krāsām, un diezgan radikālais darbs ir tapis šai laika posmā. Mākslas darba motīvs un forma labi iederas vēstniecības pagājušā gadsimta sākuma pilsētas namiem raksturīgajā interjerā un būs labs papildinājums vēstniecības saviesīgajās telpās izstādītajai Zviedrijas latviešu mākslinieku darbu kolekcijai.

Rūdolfs Kronbergs dzimis 1911.gadā Liepājā, miris 1977.gadā Stokholmā. Mākslinieks trīsdesmitajos gados studēja Liepājā un Parīzē. Viņa darbi atrodami Modernās mākslas muzejā Stokholmā, Rīgā, Liepājā un Ņujorkā. Zviedrijā un Latvijā pazīstamais rakstnieks un tulkotājs Juris Kronbergs ir viņa dēls.

Lasītākās ziņas

Gleznas dāvinātāja ir Lidija Malvīne Meija, kas dzimusi Latvijā, bet jau 75 gadus dzīvo Stokholmā. Vēstniecība izsaka sirsnīgu pateicību Meijas kundzei par dāvinājumu un Siliņas kundzei par palīdzību dāvanas saņemšanā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti