Dalies:

Latvijas vārds izskan starptautiskajā mākslas izstādē „No Lozannas līdz Pekinai”

Latvijas vārds izskan starptautiskajā mākslas izstādē „No Lozannas līdz Pekinai”
  • 19. Oct. 2018

2018. gada 16. oktobrī X starptautiskajā tekstilmākslas biennāles izstādē un simpozijā ar nosaukumu „No Lozannas līdz Pekinai ” Latviju pārstāvēja divas latviešu tekstilmākslinieces – Baiba Osīte un Ingūna Levša. Konkursā piedalījās 321 mākslas darbs un abas latviešu mākslinieces ir starp tiem 78 māksliniekiem no 43 dažādām valstīm, kas šogad piedalījās biennālē. 18 gadu laikā šī ir jau desmitā tekstilmākslas izstāde, kura ir kļuvusi par ievērojamu starptautiski akadēmisku zīmolu, kas pastāvīgi tiek rīkots lielākajās Ķīnas pilsētās – Pekinā, Šanhajā, Guangdžou un citās. Šai mākslas aktivitātei piemīt akadēmiska, starptautiska un socializēta attīstības vīzija. 
Izstādes atklāšanā, kas notika vienā no lielākajām Pekinas universitātēm – Tsinghua universitātes Mākslas muzejā, piedalījās un ar savu klātbūtni pagodināja Latvijas Republikas pilnvarotais un ārkārtējais vēstnieks Māris Selga.
Biennāle koncentrējas uz starptautisku komunikāciju, tekstilšķiedru mākslas popularizēšanu, industrializāciju un attīstību, kā arī notiek pieredzes apmaiņa ar iepriekšējiem biennāles radošajiem sasniegumiem un šķiedru mākslas kultūras attīstībā. Interesanti ir arī, ka viens no biennāles mērķiem ir šķiedru mākslas garīgās dzimtenes atrašana.

Avots: Latvijas vēstniecība Ķīnā
Foto: Latvijas vēstniecība Ķīnā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti