Dalies:

Latvijas valstspiederīgos iepazīstina ar saistošiem jautājumiem Baltkrievijas likumdošanā

Latvijas valstspiederīgos iepazīstina ar saistošiem jautājumiem Baltkrievijas likumdošanā
  • 27. May. 2015

26.maijā Minskā Latvijas vēstnieks Mihails Popkovs atklāja informatīvo semināru par konsulāri tiesiskajiem jautājumiem, ar kuriem visbiežāk nākas saskarties Baltkrievijā dzīvojošiem Latvijas valstspiederīgajiem. 

Pasākuma mērķis bija sniegt pēc iespējas plašāku ieskatu Latvijas pasu turētajiem par Baltkrievijas likumdošanas prasībām, kas attiecas uz ārzemniekiem, un sniegt padomus šo likumu ievērošanā, lai izvairītos no sarežģījumiem ceļošanas laikā.

Pamatojoties uz vēstniecības pieredzi, risinot problemātiskus jautājumus, ar kuriem saskaras Latvijas valstspiederīgie Baltkrievijā, tika apzināts interesējošo tēmu loks. Seminārā tika pārrunāti tādi jautājumi kā Baltkrievijas maksas autoceļa BelToll lietošanas nosacījumi, muitas procedūras precēm un transporta līdzekļiem, šķērsojot Latvijas - Baltkrievijas robežu, kā arī sodu uzlikšanas un apstrīdēšanas kārtība, ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanas gadījumos.

Minēto jautājumu specifiku un juridiskās nianses semināra dalībniekiem skaidroja eksperti no Baltkrievijas kompetentajām institūcijām - Maksas ceļu uzraudzības pārvaldes, Autotransporta inspekcijas un Valsts muitas komitejas.

Pasākuma noslēgumā Latvijas Valsts robežsardzes sakaru virsnieks Baltkrievijā, pulkvedis Oļegs Voloncevičs informēja klātesošos par transportlīdzekļu pārbaudes procedūru īpatnībām uz Latvijas - Baltkrievijas robežas.

Lasītākās ziņas valstī

Informatīvajā seminārā piedalījās Latvijas valstspiederīgie, kuri dzīvo un strādā Baltkrievijā, uzņēmēji, diasporas pārstāvji, kā arī pārstāvji no Baltkrievijas Ārlietu ministrijas Konsulārās pārvaldes.

Foto: Latvijas Republikas vēstniecība Baltkrievijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti