Dalies:

Latvijas valstspiederīgā starp izolētajiem viesnīcā Tenerifē

Latvijas valstspiederīgā starp izolētajiem viesnīcā Tenerifē
CC0 licence
  • 26. Feb. 2020

Kādā no viesnīcām Tenerifē, aizdomu dēļ par koronavīrusa COVID-19 gadījumiem, izolēti vairāki simti apmeklētāju. Tur atrodas arī viena Latvijas valstspiederīgā. Vēloties palikt anonīma, sieviete telefona sarunā Latvijas Televīzijai norādījusi, ka galvenais satraukuma iemesls pašreiz ir informācijas trūkums.

Sieviete atklājusi, ka ir septītajā grūtniecības mēnesī, un šobrīd sāk justies slikti neziņas dēļ. Par to, ka viņas viesnīca puskilometra radiusā izolēta, uzzinājusi tikai pēc tam, kad sākusi ievērot cilvēkus maskās un cimdos un vietējie sākuši jautāt, vai viņa ir no norobežotās viesnīcas. Kad devusies noskaidrot situāciju pie viesnīcas darbiniekiem, viņi apstiprinājuši, ka šāds drošības pasākums ieviests un likuši doties uz istabiņu un gaidīt ārstu, kurš ieradies vien krietni vēlāk. Sieviete stāsta, ka ir sazinājusies ar Latvijas Ārlietu ministriju, bet, kamēr nav veiktas vīrusa analīzes, pēc viņas teiktā, neko vairāk darīt nevarot.

Ārlietu ministrija vakar, 25.februārī informēja, ka par savu atrašanos Tenerifē līdz šim informējuši trīs Latvijas valstspiederīgie, kuri neatrodas norobežotajā viesnīcā, taču, iespējams, ir vēl viens Latvijas pilsonis, par kuru tajā brīdī ministrijai informācijas nebija.

Lasītākās ziņas valstī

Spānijai piederošo Kanāriju salu amatpersonas informējušas, ka solis – norobežot konkrēto viesnīcu - sperts pēc tam, kad aizdomās par inficēšanos ar koronavīrusu hospitalizēts kāds itāļu tūrists.  Vēlāk viņam apstiprināta inficēšanās ar COVID-19 vīrusu.

Viesnīcas klients, kurš apmeties numuriņā, kur iepriekš dzīvoja minētais itālis, ziņu aģentūrai AFP atklāja, ka saņēmis zīmīti, kurā teikts, ka visiem viesiem jāpaliek savās istabās.

"Mēs ar nožēlu paziņojam jums, ka veselības apsvērumu dēļ viesnīca ir noslēgta. Jums jāpaliek savās istabās līdz tālākiem veselības dienesta rīkojumiem," teikts paziņojumā, kas spāņu, angļu, franču, itāļu un vācu valodā tika izdalīts viesnīcas viesiem.

Kanāriju salās šobrīd uzturas daudz tūristu, kas ieradušies uz tradicionālajiem karnevāliem. 

Spānijā līdz šim apstiprināti divi inficēšanās gadījumi ar "Covid-19". Abi saslimušie cilvēki ir tūristi no ārvalstīm.Pirmais gadījums tika konstatēts Kanāriju salā Gomerā. Tur inficējies kāds tūrists no Vācijas. Otrais gadījums tika apstiprināts Maljorkā. Tur saslimis kāds britu tūrists. 

Spānijas varasiestādes ir noraidījušas ideju par robežu kontroles pastiprināšanu, lai ierobežotu vīrusa izplatību. Pierādījumi, ka tas darbojas, ir "ļoti trūcīgi, un Spānija pašreiz to neplāno", svētdien preses konferencē paziņoja Spānijas veselības ministrijas pārstāvis. 

Tiek ziņots, ka 26. februārī Itālijā ar koronavīrusu COVID-19 inficēto skaits sasniedzis 322 cilvēkus, no kuriem vienpadsmit ir miruši. Itālija ir valsts ar lielāko inficēšanās gadījumu skaitu Eiropā. 

Pirmos inficēšanās gadījumus vakar apstiprinājušas arī Austrija un Horvātija.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti