Dalies:

Latvijas valsts svētkus svinēs vismaz 23 pasaules valstīs

Latvijas valsts svētkus svinēs vismaz 23 pasaules valstīs
  • 11. Nov. 2014

Latviešu kopienās ārpus Latvijas par godu Latvijas Republikas proklamēšanas dienai šogad notiks vairāk nekā 100 svētku sarīkojumi vismaz 23 pasaules valstīs, liecina portāla www.latviesi.com apkopotā informācija.

Latvijas dzimšanas dienas svinības notiks ASV, Apvienotajos Arābu Emirātos, Austrālijā, Austrijā, Beļģijā, Dānijā, Francijā, Grieķijā, Igaunijā, Islandē, Itālijā, Īrijā, Jaunzēlandē, Kanādā, Krievijā, Lielbritānijā, Luksemburgā, Nīderlandē, Norvēģijā, Somijā, Ungārijā, Vācijā, Zviedrijā un citur.

Kā ierasts, pie latviešiem ārzemēs ciemosies pazīstami mākslinieki no Latvijas. Tā, piemēram, Valsts svētku sarīkojumā Oslo skatītājus un klausītājus priecēs mūziķis Igo ar koncertprogrammu "Debesis karstas", Latviešu biedrībā "Zvaigznīte" Omskā uzstāsies Latvijas Nacionālās operas solists Armands Siliņš un pianiste Līga Kārkliņa, Stokholmā runu teiks dzejniece Māra Zālīte,Latvijas Neatkarības dienas svinībās Kopenhāgenā dziedās Vīru koris "Gaudeamus", pie latviešiem Bergenā ieradīsies Kārlis Kazāks, bet pie latviešiem Edinburgā aktieris Rūdolfs Plēpis.Asociācijas Luksemburga - Latvija rīkotajās Latvijas valsts dzimšanas dienas svinības uzstāsies Ieva Akuratere un Ilze Grunte. Iespējams, vistālāko ceļu - pie latviešiem Apvienotajos Arābu Emirātos mēros Linda Leen un Kaspars Zemītis.

Nenoliedzami, ikvienā no svētku sarīkojumiem kā neiztrūkstoša daļa ir arī kopienu pašdarbības kopu priekšnesumi un sniegums, kas tiek gaidīts ar ne mazāku sajūsmu un interesi kā viesmākslinieki no Latvijas.

Aicinām iepazīties ar visiem Latvijas dzimšanas dienai veltītajiem sarīkojumiem ārpus Latvijas portāla Latviesi.com notikumu kalendārā un nepieciešamības gadījumā papildināt apkopojumu ar savā kopienā notiekošajiem sarīkojumiem - http://www.latviesi.com/notikumi/18-novembris.

Foto: LETA/ Edijs Pālens

Lasītākās ziņas valstī

Latviesi.com ir interneta medijs latviešiem ārpus Latvijas, kas sniedz noderīgu informāciju un nodrošina kopienas komunikācijas platformu latviešiem visā pasaulē, ar mērķi palīdzēt latvietības stiprināšanā, ikdienas sadzīvē un strādājot, studējot vai ceļojot ārpus Latvijas.

Latviesi.com nodrošina lielāko latviešu diasporas notikumu kalendāru, pasaules latviešu uzņēmēju un profesionāļu tīklu, organizāciju un kopienu katalogu, pa valstīm un tematiem sakārtotu noderīgu padomu apkopojumu, kā arī svarīgākās ziņas, kas saistošas tieši ārpus Latvijas dzīvojošajiem latviešiem.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti