Dalies:

Latvijas valsts svētku svinības Minsterē

Latvijas valsts svētku svinības Minsterē
  • 22. Nov. 2017

18. novembrī Minsterē visas dienas garumā tika atzīmēta Latvijas 99. gadadiena. Rīts iesākās ar volejbola turnīru Uppenberg skolas sporta zālē. Turnīrs kopumā ilga četras stundas un tajā piedalījās 11 dalībnieku.

Kam prāts nenesās uz sportu, bija iespēja Latviešu centra telpās kopā noskatīties interesantu filmu par latviešiem Brazīlijā „Vārpa – apsolītā zeme”. Filmā tika stāstīts par apmēram diviem tūkstošiem latviešu baptistu, kuri 20. gadsimta 20. gadu sākumā, bēgot no grūtajiem pēckara apstākļiem un sekojot praviešu sludinājumiem, neilgā laikā izceļoja uz Brazīliju un mūžameža vidū nodibināja koloniju „Vārpa”.

Vēlāk sekoja svētku svinīgais pasākums „Valsts esam mēs – receptes Latvijai 99. gadadienā”. Atklājot pasākumu, uzrunu teica LCM valdes priekšsēde Madara Rācenāja. Pēc tam vienojāmies kopīgā valsts himnā, kā arī noklausījāmies prezidenta Raimonda Vējoņa uzrunu tautiešiem ārzemēs. Pasākuma laikā mums bija iespēja nogaršot dzimšanas dienas torti – Minsteres latviešu skoliņas „Ūsiņš” audzēkņu sveiciena video, izbaudīt debesmannu – Lilijas Tenhāgenas uzrunu, un kas gan būtu svētku galds bez kraukšķīgiem gurķīšiem – tautas deju kopas „Danči” skanīgā video sveiciena? Svētku kliņģera līkločus ar dejām „Es mācēju danci vest” un „Es redzēju jūriņā” izdejoja mūsu tautasdeju kolektīvs „MiLaDeKo”, Zuze Krēsliņa-Sila bija parūpējusies par politiskiem rupjmaizes grauzdiņiem, taču kā pelēko zirņu birums bija skanīgās dziesmas kora „Dudan” izpildījumā. Protams, ja runājam par receptēm latviešu svētkiem, neiztikt arī bez speķa pīrādziņiem un Jāņu siera. Šoreiz mūs ar ciemošanos priecēja muzikālie viesi no Latvijas “Imanta Dimanta un draugi”, kas kārtīgi ieskandināja svētkus un parūpējās par lustīgu atmosfēru. 

Svinīgā pasākuma noslēgumā visi klātesošie vienojās dziesmā „Pūt, vējiņi” un kopā aizdedza svecītes, izveidojot centra ārpusē simbolisku sveicienu Latvijai – LV 99! Spītējot nelabvēlīgajiem laikapstākļiem visas dienas garumā, vajadzīgajā mirklī lietus bija pierimies, un grūti bija saprast, vai siltums nāk no sveču liesmām vai cilvēku gaišajām domām – tomēr tas bija jūtams!

Vakara turpinājumā Latviešu centra Minsterē telpās norisinājās svētku balle, kuras laikā par muzikālo atmosfēru parūpējās grupa „Imanta Dimanta un Draugi”. Balles laikā darbojās arī latviešu krodziņš, kurā bija iespējams iegādāties balzama kokteiļus, latviešu alu un citus gardumus. Klātesošie bija parūpējušies arī par bagātīgu kopgaldu. Vakars tika pavadīts pozitīvā gaisotnē, ar nerimstošām dziesmām un jautrām dejām.

Izsakām sirsnīgu paldies visiem, kuri pavadīja šos svētkus kopā ar mums. Uz tikšanos nākamgad!

Raksta autore: Ance Putniņa (Erasmus praktikante no Ventspils augstskolas)


Foto: Viktors Kangeris, Owens Sneiders un Ance Putnina

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti