Dalies:

Latvijas uzņēmums sāk eksportēt nesen radītos sejas aizsargvairogus

Latvijas uzņēmums sāk eksportēt nesen radītos sejas aizsargvairogus
Foto: "Shield 48" Facebook lapa
  • 11. May. 2020

"Baltic 3D" zīmols "Shield48" ir viens no piemēriem tam, kā iespējams ātri pielāgoties ārkārtas situācijai un radīt produktu, kas ir noderīgs sabiedrībai konkrētajā situācijā, vēsta Latvijas Radio. Ideja par sejas aizsargu izgatavošanu ar 3D printeru palīdzību uzvarēja arī pagājušajā nedēļā virtuāli notikušajā hakatonā "HackForce", kura dalībnieki radīja idejas un risinājumus Covid-19 krīzes mazināšanai.

Zīmola "Shield48" pārstāvis, "Baltic 3D" līdzīpašnieks Didzis Dejus stāstīja, ka Covid-19 epidēmijas sākumā uzņēmumam bija jāsaražo un desmit dienu laikā jāpiegādā 10 000 sejas vairogi 32 Latvijas slimnīcām un teju 1250 ģimenes ārstu praksēm visā Latvijā. Līdz šim saražoti un piegādāti vairāk nekā 20 000 sejas vairogu.

Sākotnēji uzņēmums spējis dienā saražot dažus simtus sejas vairogu, taču ražošana pilnveidota.

Lasītākās ziņas valstī

"Mēs esam ražošanas procesu pilnveidojuši tiktāl, ka mēs jau varam ražot 15 000 sejas vairogus dienā, un mēs esam šobrīd uzsākuši jau eksportu," klāstīja uzņēmējs.

Pēc viņa teiktā, sejas vairogu eksports sākts uz Nīderlandi, Vāciju, Lielbritāniju, Igauniju un Somiju. Pieprasījums esot no dažiem desmitiem valstu, piemēram, Austrālijas, Filipīnām, ASV, Kanādas, Dienvidāfrikas Republikas.

Uzņēmējs sacīja, ka sejas vairogs kļūs par "rītdienas darba vides neatņemamu sastāvdaļu". No ārvalstu pieprasījuma redzams, ka ir vēlme ar sejas vairogiem apgādāt nevis slimnīcas, bet gan nodrošināt drošāku atgriešanos darba vidē.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti