Dalies:

Latvijas uzņēmumi Kairā pārrunā pārtikas eksporta potenciālu uz Ēģipti

Latvijas uzņēmumi Kairā pārrunā pārtikas eksporta potenciālu uz Ēģipti
  • 26. Apr. 2017

Š.g. 23. aprīlī Latvijas vēstniecība Ēģiptē organizēja apaļā galda tikšanos par Latvijas pārtikas eksporta potenciālu uz Ēģipti. Tajā piedalījās Inga Ulmane – LIAA pārstāvniecības AAE vadītāja vietniece, Laila Magrabī (Laila Maghraby) – biznesa konsultante, Omārs Elderini (Omar El Derini) - LTRK pārstāvis Ēģiptē, Gamals Elagīzī (Gamal El Aguizy) - LIAA sabiedriskais pārstāvis Ēģiptē un Latvijas uzņēmumu pārstāvji no “Milzu” un “Kolumbija”, kuri Kairā apmeklēja lielāko Ēģiptes pārtikas gadatirgu "Food Africa".

Vēstniece I.Šulca ar gandarījumu atzīmēja, ka 2016. gadā pirmo reizi Ēģiptes lielveikalos bija nopērkami Latvijas pārtikas produkti: auzu pārslas un zivju konservi. Viņa uzsvēra, ka Latvijas pārtikas ražotājiem ir liels eksporta potenciāls, jo Ēģipte ir lielākais patēriņa tirgus Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Ir liels pieprasījums pēc Eiropas Savienības pārtikas, piemēram, piena produktiem, zivju un gaļas izstrādājumiem, graudaugu un miltu izstrādājumiem, un citiem veselīga dzīvesveida pārtikas produktiem. Dalība gadatirgos un biznesa braucieni ir priekšnosacījums uzticamu partneru atrašanai, kas labi pārzina tirgus specifiku. Vēstniece aicināja izmantot vēstniecības zināšanas un atbalstu.

Ēģiptes pārstāvji, vadoties pēc iepriekšējas pieredzes sadarbībā ar Latviju, uzsvēra, ka biznesa kultūras un komunikācijas tradīcijas arābu pasaulē atšķiras no Latvijas. Ēģiptes tirgū konkurē visu lielāko Eiropas valstu firmas un to produkti.

Lasītākās ziņas valstī

Lai veiksmīgi strādātu šajā tirgū, Latvijas uzņēmumiem ir jāiekaro uzticība, jāņem vērā tirgus īpatnības, e-pasta komunikācijai ir maza efektivitāte, ir jātiekas personīgi ar uzņēmumu īpašniekiem, ir jāspēj piegādāt lielus apjomus, un priekšrocība ir produktiem ar ilgu derīguma termiņu. Iespēja palielināt pārdošanas apjomus būs tiem Latvijas uzņēmumiem, kuri, piemēram, produktu iesaiņošanu veiks Ēģiptē.

I.Ulmane, no LIAA pārstāvniecības AAE, stāstīja par Tuvo Austrumu tirgus specifiku un uzsvēra, ka Latvijas pārtikas produktu stiprā puse ir augsta kvalitāte un konkurētspējīga cena. Latvijas ražotājiem ir jābūt elastīgiem lielas konkurences apstākļos, un jāpiemērojas tirgus prasībām. Visas puses uzsvēra, ka jāturpina strādāt pie Latvijas atpazīstamības arābu pasaulē. Arī zināšanas par Tuvo Austrumu tirgus specifiku Latvijā ir ierobežotas un nepieciešams profesionāls, informatīvs valsts atbalsts par ekonomiskās sadarbības specifiku un Latvijas uzņēmēju biznesa iespējām arābu valstīs.

Latvijas eksports uz Ēģipti turpina pieaugt un, saskaņā ar “Eirostat” datiem, 2016. gadā sasniedza 56 miljonus eiro. 32% no kopējā eksporta apjoma veidoja augu valsts produkti un pārtika.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti