Dalies:

Latvijas Universitātes bibliotēkā atklāta izstāde “Latvijas un Grieķijas attiecības 1918-2018”

Latvijas Universitātes bibliotēkā atklāta izstāde “Latvijas un Grieķijas attiecības 1918-2018”
  • 28. Nov. 2018

2018. gada 27. novembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs atklāja izstādi “Latvijas un Grieķijas attiecības 1918-2018”, kas veltīta abu valstu politisko, ekonomisko un kultūras sakaru vēsturei.

Ekspozīcija atspoguļo Latvijas un Grieķijas attiecību vēsturi no Grieķijas vicekonsulāta izveidošanas Rīgā 1895. gadā, diplomātisko attiecību nodibināšanas 1922. gadā pēc Latvijas Republikas proklamēšanas līdz sadarbībai mūsdienās politikas, ekonomikas un kultūras jomās. Īpaši akcentēts fakts, ka Grieķija neatzina Latvijas okupāciju un aneksiju.

Runājot par abu valstu attiecībām vēstures griezumā, Grieķijas Ārlietu ministrijas Diplomātiskā un vēsturiskā arhīva direktore Fotini Tomai–Konstantopulu (Photini Tomai-Constantopoulou) atklāšanā akcentēja Latvijas goda konsulu darbību starpkaru periodā un Grieķijas nostāju Latvijas okupācijas laikā.

Lasītākās ziņas valstī

Latvijas Valsts vēstures arhīva pētniece Dr.hist. Anita Čerpinska klātesošos detalizētāk iepazīstināja ar izstādes eksponātiem – Latvijas Valsts vēstures arhīva, Grieķijas Ārlietu ministrijas arhīva un Latvijas Ārlietu ministrijas arhīva dokumentiem.

Projekts ir viens no Ārlietu ministrijas Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas programmas pasākumiem.

Izstādes idejas autori ir Latvijas vēstnieks Grieķijā Māris Klišāns un Grieķijas vēstnieks Latvijā Aleksandros Rallis. Projekta vadītāja – Latvijas Valsts vēstures arhīva direktora vietniece Dr.hist. Valda Pētersone; koncepcija un dokumentu tematiskā atlase profesors – Dr.hist. Ēriks Jēkabsons; koordinators – Grieķijas Ārlietu ministrijas Diplomātiskā un vēsturiskā arhīva eksperts padomnieks Georgijs Polidorakis (Georgios Polydorakis); mākslinieks – Māris Grīnvalds.

Izveidotā izstāde ir nozīmīgs ieguldījums divpusējo attiecību vēstures izzināšanā, savstarpējās komunikācijas veicināšanā, kā arī jaunas informācijas iegūšanai, pētot valstu vēstures arhīvus.

Apmeklētājiem izstāde “Latvijas un Grieķijas attiecības 1918–2018” būs pieejama no 28. novembra līdz 12. decembrim Latvijas Universitātes bibliotēkā Rīgā, Kalpaka bulvārī 4.

Janvārī izstāde būs apskatāma Atēnās, Grieķijā.

Foto: Laura Celmiņa/Ārlietu ministrija

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti