Dalies:

LU atklās fotoizstādi "Latviešu trimdas paaudzes Zviedrijā Friča Forstmaņa fotogrāfijās"

LU atklās fotoizstādi "Latviešu trimdas paaudzes Zviedrijā Friča Forstmaņa fotogrāfijās"
  • 15. Mar. 2019

Trešdien, 20. martā, Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkā plkst. 17.00 atklās fotoizstādi “Latviešu trimdas paaudzes Zviedrijā Friča Forstmaņa fotogrāfijās”, informē universitāte.

Fricis Forstmanis (1906 – 2004), sabiedrībā labāk pazīstams kā dzejnieks un atdzejotājs Fricis Dziesma, Latviju pameta 1944. gada novembrī, lai bēgļu laivā dotos uz kara neskarto Zviedriju. Forstmanis savā dzīvē bijis ne tikai dzejnieks, žurnālists, bibliotekārs un grāmatu iesējējs, bet arī talantīgs fotogrāfs, kurš ar savu kameru ir dokumentējis gan latviešu trimdas aktivitātes Zviedrijā, gan veidojis izteiksmīgus laikabiedru portretus.

Izstādē redzama neliela, bet unikāla  daļa no Friča Forstmaņa kultūrvēsturiskās kolekcijas.  Izstādes veidošanā piedalījušies latvieši no dažādām valstīm: Māra Strautmane un Petra Iniņberga no Stokholmas, foto  negatīvus palīdzēja sagādāt autora meita Līvija un dēls Tālis, kurš dzīvo Kanadā. Trimdas paaudžu atmiņu izstādes atklāšanā  komentēs bijusī Stokholmas Universitātes  Baltu katedras vadītāja Aija Priedīte. Izstāde ir viena no Latvijas Zinātnes padomes pētnieciskā projekta "Atmiņu pārnese starp paaudzēm: naratīvā perspektīva" aktivitātēm, ko veica LU Filozofijas un socioloģijas institūta Mutvārdu vēstures nodaļas pētnieki sadarbībā ar Andreja Eglīša Latviešu Nacionālo fondu un LU Bibliotēku.

Lasītākās ziņas valstī

Izstāde sagatavota ar “Nordplus” projekta finansējumu un būs apskatāma līdz 20. aprīlim.

Foto: Fricis Forstmanis

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti