Dalies:

Latvijas un Igaunijas ārlietu ministri paraksta vienošanos par Igaunijas vēstniecības telpu izmantošanu Indijā

Latvijas un Igaunijas ārlietu ministri paraksta vienošanos par Igaunijas vēstniecības telpu izmantošanu Indijā
  • 10. Feb. 2014

10.februārī Briselē Latvijas un Igaunijas ārlietu ministri parakstīja saprašanās memorandu, kas paredz Latvijas diplomātu izvietošanu Igaunijas vēstniecības telpās Indijā.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pauda gandarījumu par memoranda parakstīšanu, kas spilgti parāda Latvijas un Igaunijas praktisko sadarbību. "Latvija augsti vērtē veiksmīgo sadarbību, izvietojot diplomātus Baltijas un Ziemeļvalsu vēstniecībās trešajās valstīs. Šī programma spēcina praktisko sadarbību un ir ekonomiski izdevīga visām reģiona valstīm", uzsvēra E. Rinkēvičs. Šī nav pirmā reize, kad Latvija un Igaunija sadarbojas kopīgu vēstniecības telpu izmantošanā, tā piemēram, Latvijas vēstniecības  telpās Ēģiptē strādā Igaunijas diplomāti.

Latvijas un Igaunijas sadarbība telpu izmantošanā Indijā izriet no 2011.gadā parakstītā saprašanās memoranda starp Ziemeļvalstu un Baltijas valstu valdībām par principiem, kas jāievēro, izvietojot diplomātus pušu pārstāvniecību telpās. Memorands nosaka diplomātiskos un praktiskos aspektus, izmitinot diplomātus citas Ziemeļvalsts vai Baltijas valsts pārstāvniecībā ārvalstīs.

Šis memorands ļauj Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm salīdzinoši vieglāk uzturēt savu diplomātisko klātbūtni visā pasaulē, nodrošinot elastīgu un savstarpēji izdevīgu risinājumu. Ziemeļvalstis un Baltijas valstis ir Dānija, Igaunija, Somija, Islande, Latvija, Lietuva, Norvēģija un Zviedrija.

Latvijas vēstniecība Indijā uzsāka darbu šī gada 16. janvārī. Vēstniecību vada pagaidu pilnvarotā lietvede Judīte Dobele.

Ziņas autors: Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Preses un informācijas nodaļa

Foto: 
Ārlietu ministrija

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti