Dalies:

Latvijas un Čehijas kultūras sakarus veicina ministres Daces Melbārdes vizīte Čehijā

Latvijas un Čehijas kultūras sakarus veicina ministres Daces Melbārdes vizīte Čehijā
  • 29. Aug. 2017

23. -25. augustā Čehijas Republikā darba vizītē uzturējās Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde, sākot ar Latvijas vēstniecības apmeklējumu.

23. augustā, Staļinisma un nacisma upuru piemiņas dienā, atceroties Ribentropa-Molotova pakta traģiskās sekas, ministre Dace Melbārde, Čehijas Republikas kultūras ministrs Daniels Hermans (Daniel Herman) un Latvijas vēstnieks Alberts Sarkanis nolika ziedus pie komunisma upuru memoriāla Prāgas Ūjezdā (Újezd) un pie Čehoslovākijas, vēlāk Čehijas bijušā prezidenta un demokrātijas aizstāvja Vāclava Havela kapa Vinohradu kapos. Tanī pašā dienā par kultūras politikas prioritātēm Čehijā un Latvijā, par sadarbību kultūras jomā tika pārrunāts tikšanās laikā ar Čehijas parlamenta Senāta vicepriekšsēdētāju Jiržiju Šestāku (Jiří Šesták) un Senāta Izglītības, zinātnes, kultūras un cilvēktiesību komitejas priekšsēdētāju senatoru Zdeņeku Papoušeku (Zdeněk Papoušek).

24. augustā Čehijas Kultūras ministrijas mītnē Nosticka pilī notika tikšanās ar čehu kolēģi Danielu Hermanu un viceministri juridiskajos un starptautisko sakaru jautājumos Petru Smolīkovu (Petra Smolíková). Tika pārrunāta līdzšinējā divpusējā sadarbība, jo īpaši mūzikas un literatūras jomā. Uzmanība tika pievērsta ES aktualitātēm kultūras un plašsaziņas jomā, kā arī visam 2018. gadam, kad gan Latvija, gan Čehija svinēs republikas simtgadi. Par mediju politiku ar čehu institūciju ekspertiem tika diskutēts nevalstiskajā organizācijā European Values.

Vizītes kultūras programmas ietvaros kultūras ministre un vēstnieks apmeklēja pirms pāris gadiem atklāto Vidusčehijas galeriju GASK Kutnā Horā, iespaidīgo Mūsdienu mākslas centru DOX (ko Prāgā rūpnieciskajā zonā izveidojis čehu uzņēmējs Leošs Vālka (Leoš Válka) pēc atgriešanās no Austrālijas), nule kā restaurēto Čehijas Lietišķās mākslas muzeju, koncertzāli Rudolfinum, Čehijas Nacionālā teātra Laterna Magica, Čehijas mūzikas muzeju.

Vizītes noslēgumā tika apmeklētas Nāhodas (Náchod) un Ratiboržices (Ratibořice) pilis, kuras vēsturiski ir cieši saistītas Kurzemes hercogisti un hercoga Pētera Bīrona dzimtu. Ik rudeni Nāhodas pilī Latvijas vēstniecība piedalās Kurzemes svētku norisē. Tiekoties ar Nāhodas pilsētas mēru Janu Birki (Jan Birke), tika uzsvērts, ka divu sadraudzības pilsētu - Nāhodas un Bauskas – veiksmīgā sadarbība ir labs piemērs un ierosme kontaktu paplašināšanai arī citām abu valstu pašvaldībām.

Foto: Latvijas vēstniecība Čehijā

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti