Dalies:

Ģenerālprokuratūra tomēr prasa Misānes izdošanu Latvijai

Ģenerālprokuratūra tomēr prasa Misānes izdošanu Latvijai
K.Misānes personiskais arhīvs
  • 18. Feb. 2020

Vakar, 17.februārī, Ģenerālprokuratūra saņēmusi jaunus pierādījumus kriminālprocesa uzsākšanai pret Kristīni Misāni. Tāpēc šodien pēc prokuratūras ierosinājuma Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piemēroja Kristīnei Misānei drošības līdzekli – apcietinājumu, Latvijas Republikas Prokuratūras Preses sekretāre Laura Majevska

Šis lēmums deva pamatu Ģenerālprokuratūrai pieņemt Eiropas apcietinājuma lēmumu pret Kristīni Misāni, kas šodien arī izdarīts un nosūtīts Dānijas Karalistes kompetentajai iestādei, prasot Latvijas Republikas pilsones Misānes izdošanu Latvijai.

Vakar uzsāktajā kriminālprocesā Misāne atzīta par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 168.panta, 193.panta otrās daļas un 275.panta otrās daļas.

Lasītākās ziņas

Krimināllikuma 168.pants ir par izvairīšanos no tiesas vai bāriņtiesas nolēmuma, kas izriet no aizgādības, aprūpes vai saskarsmes tiesībām ar bērnu, kā arī tiesas nolēmuma, kas paredz bērna nogādāšanu atpakaļ uz valsti, kurā ir viņa dzīvesvieta, izpildes vai ļaunprātīgu šāda nolēmuma nepildīšanu, un tas paredz īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Tāpat kriminālprocess sākts par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, iznīcināšanu, bojāšanu vai nelikumīgu izmantošanu, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Savukārt 275.panta otrā daļa paredz, ka par dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošanu un viltota dokumenta, zīmoga un spiedoga realizēšanu un izmantošanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, to paveikusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, rīcība radījusi būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Jau vēstīts, ka Dānijas apgabaltiesa piektdien nolēma paturēt apcietinājumā par sava bērna nolaupīšanu Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) apsūdzēto Misāni, kas faktiski nozīmē, ka viņa 20.februārī tiks izdota Dienvidāfrikas republikai.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti