Dalies:

Latvijas studenti joprojām varēs saņemt finansējumu mācībām Lielbritānijas universitātēs

Latvijas studenti joprojām varēs saņemt finansējumu mācībām Lielbritānijas universitātēs
CC0 licence
  • 30. May. 2019

Pēdējā laikā lielu uzmanību ir piesaistījis "Brexit", it īpaši situācija, kas ir izveidojusies sakarā ar Latvijas studentu nenoteikto statusu Lielbritānijā un mācību finansējuma iespējām. Vakar Anglijas Augstākās Izglītības ministrijas pārstāvis Kriss Skidmors paziņoja, ka visiem ES studentiem, kas uzsāks mācības 2019. un 2020.mācību gadā, mācību maksa paliks tāda pati, kā angļu studentiem, kā arī būs garantēts kredīts visam mācību periodam. Tas attiecas uz bakalaura un maģistra programmām, kā arī uz atbalstu diploma programmu finansēšanai tālākās izglītības koledžās.

Pirms pāris nedēļām arī Skotijas valdība paziņoja, ka ES savienības studenti varēs turpināt saņemt bezmaksas bakalaura līmeņa izglītību Skotijas universitātēs, informē "Baltic Council for International Education" Vecākā ārzemju izglītības konsultante Tatjana Taraseviča

Pēc oficiāliem datiem, 2019.gadā pieteikumus studijām Anglijā nosūtīja vairāk nekā 37 000 studentu no ES. Katru gadu vairāk nekā 500 Latvijas studentu iestājas britu universitātēs. Britu Izglītības ministrijas paziņojums sakrita ar britu centralizētās universitāšu pieteikumu sistēmas UCAS (Universities and Colleges Admissions Service) atvēršanos 2020./21. mācību gadam.

Lasītākās ziņas valstī

Baltic Council for International Education ir oficiāls UCAS centrs Latvijā, un ik gadu palīdz jauniešiem iestāties Lielbritānijas universitātēs. Kompānijas darbinieku vidū ir liels skaits ārzemju universitāšu absolventu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti