Dalies:

Latvijas skolēniem četras medaļas Starptautiskajā fizikas olimpiādē Izraēlā

Latvijas skolēniem četras medaļas Starptautiskajā fizikas olimpiādē Izraēlā
  • 16. Jul. 2019

Latvijas komanda 50. Starptautisko fizikas olimpiādi ir noslēgusi ar līdz šim augstāko rezultātu. Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni ir izcīnījuši sudraba un trīs bronzas medaļas, kā arī saņēmuši atzinības rakstu.

Sudraba medaļu saņēma Jānis Hūns, bronzas – Rolands Lopatko, Ingvars Vitenburgs un Vilhelms Cinis, savukārt atzinība – Ričardam Knipšem. Jāpiebilst, ka Ingvars starptautiskajā olimpiādē piedalās trešo reizi, Vilhelms Cinis – otro, un visos gadījumos viņu zināšanas ir augsti novērtētas.

Latvijas skolēni starptautiskajā fizikas olimpiādē piedalās jau kopš 1996. gada, un šai laikā tajā ir piedalījušies 117 mūsu valsts jaunieši. Godam pārstāvot Latviju, skolēni Starptautiskajā fizikas olimpiādē kopumā ir izcīnījuši 1 zelta, 4 sudraba, 29 bronzas medaļas un 32 atzinības rakstus.

Lasītākās ziņas valstī

AS “Latvenergo” atbalsta Latvijas pārstāvju dalību Starptautiskajā fizikas olimpiādē jau trešo gadu. Āris Žīgurs, AS “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs: "Mūsu skolēnu augstie panākumi ir laikā, kad izskanējusi ziņa par satraucošajiem matemātikas eksāmena rezultātiem. Gribu uzsvērt, ka Latvijas komandas panākumi apliecina to, cik liela nozīme ir eksakto zinību, īpaši fizikas, pasniegšanai skolās, jo mūsu audzēkņiem izdevies izcili pierādīt savas zināšanas. Spējīgu jauniešu skolas solos ir daudz, un jānodrošina iespēja visiem pilnvērtīgi un kvalitatīvi apgūt eksaktos priekšmetus, savukārt mums, pieaugušajiem, sabiedrībai un izglītības politikas veidotājiem, ir jāatbalsta gūtie panākumi un jāveicina interese par fiziku. No tā, cik lielu nozīmi būsim pievērsuši eksakto zinību apguvei Latvijas skolās šodien, ir atkarīgs jauno inženieru, zinātnieku un izgudrotāju devums jau rīt. Bez izciliem jaunajiem speciālistiem tehniskās jomas attīstība nav iespējama. Apsveicu mūsu jaunos talantus un viņu pedagogus!"

Šī gada komandu pavadošie mentori bija Latvijas Universitātes asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs (komandas vadītājs) un Latvijas Universitātes docents Ģirts Barinovs. Komandai līdzi brauca novērotājs – Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta inženieris, Starptautiskās fizikas olimpiādes izlases treneris un eksperts Dāvis Zavickis.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti