Dalies:

Latvijas skolēni saņem medaļas Starptautiskajā fizikas olimpiādē Indonēzijā

Latvijas skolēni saņem medaļas Starptautiskajā fizikas olimpiādē Indonēzijā
  • 27. Jul. 2017

No 16. līdz 23.jūlijam Indonēzijā notika 48. starptautiskā fizikas olimpiāde, kurā Latviju pārstāvēja piecu skolēnu un divu mentoru komanda. Dalību starptautiskajā olimpiādē atbalstīja AS "Latvenergo”.

Olimpiādē, kurā piedalījās 400 dalībnieku no 86 valstīm, Latvijas skolēni startējuši ar atzīstamiem panākumiem, izcīnot vienu sudraba un divas bronzas medaļas.

Kopvērtējumā Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolvents Reinis Irmejs ieguva sudraba godalgu, savukārt bronzas medaļas izcīnīja Ingvars Vitenburgs no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Aleksejs Jeļisejevs, kurš šovasar absolvējis Puškina liceju.

Uzdevumu tematika bijusi ļoti plaša - gan modernā teorija par tumšo matēriju un kosmisko inflāciju, gan Indonēzijai ļoti aktuālie zemestrīču detektori, cunami viļņu un vulkānu izvirdumu teorija.

Atbalsts zinātnei un izglītībai ir viens no Latvenergo koncerna Korporatīvās sociālās atbildības politikā noteiktajiem atbalsta virzieniem, un tā galvenie mērķi ir atbalstīt jauniešu izcilību eksakto zinātņu jomā un veicināt jauniešu interesi par eksaktajiem mācību priekšmetiem un inženiertehniskajām profesijām.

AS "Latvenergo” sadarbojas ar trim vadošajām Latvijas augstskolām - Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti un Latvijas Lauksaimniecības universitāti. 2016. un 2015. gadā Latvenergo koncerns atbalstīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas izveidi un 2015. gadā - RTU Enerģētikas un elektronikas fakultātes studentu laboratorijas pilnveidi. 2017. gadā Latvenergo koncerns dāvināja Latvijas izglītības iestādēm lietotu datortehniku.

Jau divdesmit pirmo gadu pēc kārtas Latvenergo koncerns rīko skolēnu erudīcijas konkursu "Fizmix Eksperiments”, sekmējot skolēnu interesi un zināšanas par fiziku, elektroenerģijas lietošanu sadzīvē un mudinot padziļināti apgūt eksaktās zinātnes.

Vairākus gadus veiksmīgi darbojas portāls www.fizmix.lv, kas ir pirmais pamatskolas vecāko klašu un vidusskolas auditorijai paredzētais portāls Latvijā, kura primārais mērķis ir ieinteresēt un aizraut tā apmeklētājus ar fiziku. Portālu ir izstrādājusi AS "Latvenergo” sadarbībā ar izglītības iestāžu mācībspēkiem, fizikas praktiķiem un studentiem.

Papildu informācija:

Ilvija Līvmane, AS “Latvenergo” Komunikācijas projektu vadītāja,
Tel.nr. 67728815,
E- pasts: ilvija.livmane@latvenergo.lv

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti