Dalies:

Latvijas skolas sāk mācības attālināti

Latvijas skolas sāk mācības attālināti
CC0 licence
  • 23. Mar. 2020

"Covid-19" vīrusa dēļ valstī ieviestās ārkārtējās situācijas plāns paredz, ka pēc pavasara brīvlaika beigām, no šīs dienas, visas skolas Latvijā sāk strādāt attālinātā režīmā. Ja pirmās divas mācību nedēļas nenesīs cerētos rezultātus, tiks lemts par mācību gada pagarinājumu, norādījusi izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) līdz šai dienai centās atrisināt viedierīču pieejamības problēmu. Pēc lēmuma pieņemšanas par skolu attālinātu darbību, izrādījās, ka vairāk nekā 5000 skolēnu mājās nav datora, planšetes vai interneta pieslēguma. Šobrīd valsts un mobilo pakalpojumu operatori vienojušies sagādāt 5000 viedierīces, kuras pie skolēniem varētu nonākt šīs nedēļas beigās.

IZM uzrunāja telekomunikācijas un sakaru nozares uzņēmumus un atbilstoši valdības lēmumam skolēni saņems 2266 mobilo pakalpojumu operatora "Latvijas Mobilais telefons" un 3000 uzņēmuma "Bite Latvija" piegādātās viedierīces - planšetes un viedtālruņus. Plānots, ka planšetes saņems 1.-5.klašu skolēni, bet viedtālruņus - 6.-12.klašu skolēni.

Lasītākās ziņas valstī

Tāpat valdība nolēma, ka pirmsskolas izglītības iestādēm un iestādēm, kas nodrošina bērnu uzraudzības pakalpojumu, jānodrošina dežūrgrupu darbība, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu pirmsskolas pakalpojumu sniegšanu vecākiem, kas paši nevar nodrošināt bērnu pieskatīšanu.

Privātajā Žila Verna Rīgas Franču skolā aizvadītajā nedēļā nebija skolēnu brīvlaika, un tā jau piecas dienas izmēģinājusi tālmācības metodes. Latvijas Televīzija reportāžā vēsta, kā tas vedies:

Bērni pirmsskolas drīkst apmeklēt tikai ar vecāku iesniegtu apliecinājumu, kurā norādīts, ka ne bērns, ne viņa vecāki pēdējā laikā nav bijuši ārzemēs, kā arī nav bijuši kontaktā ar koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" saslimušiem cilvēkiem.

Saeima piektdien atbalstīja valdības veiktos grozījumus ārkārtējās situācijas regulējumā par papildu ierobežojumiem, kas paredz, ka izglītības un zinātnes ministrei nepieciešamības gadījumā ir tiesības pieņemt lēmumu par mācību gada pagarināšanu.

Rīkojums arī nosaka, ka bērniem, attiecībā uz kuriem laikposmā pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas ir pieņemts lēmums par ievietošanu sociālās korekcijas izglītības iestādē, minētā lēmuma izpildi atliek līdz ārkārtējās situācijas atcelšanai.

Vienlaikus apstiprinātie grozījumi paredz, ka sociālās korekcijas izglītības iestāde "Naukšēni" turpina savu darbu un, ka par mācību norisi militārās izglītības iestādēs lēmumu pieņem aizsardzības ministrs.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti