Dalies:

Latvijas simtgadi ASV un Kanādā dzīvojošie latvieši svinēs pie Latvijas karoga krāsās izgaismota Niagāras ūdenskrituma

Latvijas simtgadi ASV un Kanādā dzīvojošie latvieši svinēs pie Latvijas karoga krāsās izgaismota Niagāras ūdenskrituma
  • 14. Nov. 2018

Latvijas Republikas simtgades priekšvakarā - 17. novembrī no plkst.21:00 līdz 21:15, no 22:00 līdz 22:15 un no 23:00 līdz 23:15 pēc vietējā laika, ikoniskais Niagāras Ūdenskritums tiks izgaismots Latvijas karoga krāsās. Tādejādi ASV un Kanādas iedzīvotāji apliecinās savu kopības plecu ar latviešu tautu un tās valsts simtgades svinībām, informē Latvijas Goda Konsulāts Ņujorkas štatā.

Šo dāvanu Latvijai un visai latviešu tautai sarūpējusi aktīvā Amerikas latviete, jelgavniece dzīvojoša Amerikā, Sandija Bajota (Sandija Bayot) un Latvijas goda konsuls Ņujorkas pavalstī Ahmets Orens (Ahmet M. Oren). Pateicoties viņu iniciatīvai, kā arī kopīgai Latvijas vēstnieka ASV Andra Teikmaņa un Latvijas vēstnieka Kanādā Kārļa Eihenbauma vēstulei ASV un Kanādas amatpersonām, Niagāras Ūdenskrituma izgaismošanas valde (Niagara Falls Illumination Board) izlēma atbalstīt iniciatīvu un godināt Latvijas valsti tās simtgadē.

Tiklīdz ziņa par izgaismošana kļuva zināma visai pasaulei, prieks un interese bija milzīga. Lai tvertu un atzīmētu šo globālo entuziasmu, Latvijas Goda Konsulāts Ņujorkas štatā organizēs svinības par goda Latvijas valsts 100 gadu jubilejai.

Lasītākās ziņas valstī

“Niagāras ūdenskritums ir ne tikai Ņujorkas štats, bet arī starptautiska robeža. Tik simboliska! Tilti starp divām tautām, gaisma, ūdens, jauda, enerģija! Ar nepacietību gaidām svinības, kur vienuviet sanāks gandrīz 300 svinētāju no dažādām Amerikas un Kanādas daļām un no kuriem lielākā daļa būs Latvieši. Latvieši, kuriem varbūt nebija iespēja būt Latvijā uz Dziesmu svētkiem un tagad vēlas svinēt Latvijas simtgadi šeit, pat nezinot viens otru! Tik nozīmīgs ir šis pasākums,” stāsta Sandija Bajota.

Pasākums sāksies plkst. 16:00 ar dokumentālas filmas Likteņzeme pirmizrādi un turpināsies ar izgaismošanas skatīšanos un izklaidēm kopā ar grupu Carnival Youth.

“Carnival Youth pirmo reizi dodas koncertēt uz Kanādu, kas lieliski sakrīt ar Latvijas simtgades svinību laiku. Grupa ar lielāko prieku vēlējās svinēt kopā ar mums Niagārā un ceram, ka arī klātesošajiem tas vairos nostalģisku svētku noskaņu” komentē Sandija Bajota.

Pasākumu atbalsta: Ahmet M. Oren, GB Consult USA, Pennoni, Linoteka, Due dizains, KEEL design, Skrīveru Saldumi, Pēteris Ragaušs.

Foto: Niagara Falls Illumination Board

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti