Dalies:

Latvijas simtgades svinības Beļģijā atklāj ar audiovizuālo projektu “Rothko in Jazz”

Latvijas simtgades svinības Beļģijā atklāj ar audiovizuālo projektu “Rothko in Jazz”
  • 23. Feb. 2018

Atklājot Latvijas Valsts simtgades svinības, 11. februārī mākslas centrā „BOZAR” notika Latvijas audiovizuālā projekta “Rothko in Jazz” pirmizrāde Beļģijā. Koncerts izpelnījās lielu publikas interesi un atsaucību: tika izpārdotas visas biļetes un Māra Briežkalna kvinteta mūziķus koncerta noslēgumā sveica skaļas ovācijas.

Koncertu ievadot, uzrunā skatītājiem Latvijas vēstniece Ilze Rūse uzsvēra 2018. gada nozīmi Latvijai: “Šodien jau kā mūsdienīga un tālredzīga ES un NATO dalībvalsts, Latvija atskatās uz tās simts gadus ilgo vēsturi un tās cilvēku sasniegumiem.” Mākslas centra “BOZAR” Mūzikas departamenta direktora vietnieks Ruls Vanhuks (Roel Vanhoeck) pauda gandarījumu par iespēju izrādīt projektu, kas lieliski iederas prestižā mākslas centra repertuārā, jo meistarīgi apvieno augstākās klases mākslu un mūziku.

Vēstnieces aicināti, koncertu apmeklēja vairāki augsti viesi – Beļģijas Ārlietu ministrijas augstas amatpersonas, Beļģijas Karaliskā Starptautisko attiecību institūta vadība, Beļģijā rezidējošie ārvalstu vēstnieki, Latvijas goda konsuli Beļģijā un bijušie Beļģijas vēstnieki Latvijā. Koncerts piesaistīja arī vairākus mākslas centra “BOZAR” galvenos atbalstītājus un citus mākslas un mūzikas mīļotājus.

Koncerta gaitā Māra Briežkalna kvintets – Māris Briežkalns (bungas), Viktors Ritovs (taustiņinstrumenti), Kristaps Lubovs (saksofoni), Andris Grunte (kontrabass) un Raimonds Macats (elektriskais čells, mutes harmonikas) – publiku iepazīstināja gan ar desmit Marka Rotko izmantotajiem darbiem, gan arī ar desmit latviešu komponistiem, kas rada iedvesmu darbos un sacerēja katrs savu melodiju.

Publikas atsaucība un profesionāļu novērtētā augstā kvalitāte liecina, ka “Rothko in Jazz” kļuvis par spēcīgu Latvijas vizītkarti ārzemēs. Projekta izstrādi atbalstīja Latvijas Prezidentūras Eiropas Savienībā kultūras programmas ietvaros, tādēļ īpaši nozīmīgi, ka Latvijas Simtgadē tas tika prezentēts Eiropas galvaspilsētā Briselē. Simtgades gadā latviešu komponistu melodijas un mākslinieka Marka Rotko darbu projekcijas publika varēs apbrīnot arī Amerikas Savienotajās Valstīs, Lielbritānijā un Polijā.

Projektu “Rothko in Jazz” Briselē, Beļģijā producēja koncertorganizācija “Latvijas Koncerti”, sadarbībā ar mākslas centru “BOZAR” un Latvijas vēstniecību Beļģijā. Pasākums notiek Latvijas Simtgades svinību ietvaros un ir iekļauts Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Simtgades publiskās diplomātijas programmā un mākslas centra “BOZAR” rīkotajā starptautiskajā programmā “1918. gada Eiropas sapņi par modernismu. 100 gadus vēlāk” (“1918 European Dreams of Modernity. 100 Years On”).”

Foto: Latvijas vēstniecība Beļģijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti