Dalies:

Latvijas Simtgades starptautiskās programmas ietvaros Londonā atklāta Artūra Analta izstāde “Robežas”

 Latvijas Simtgades starptautiskās programmas ietvaros Londonā atklāta Artūra Analta izstāde “Robežas”
  • 07. Mar. 2018

Vakar, 6. martā 12 Star Gallery telpās Londonā tika atklāts Latvijas Simtgades starptautiskās programmas pirmais pasākums Apvienotajā Karalistē - Artūra Analta izstāde “Robežas”, kuru sadarbībā ar mākslinieku organizēja Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas vēstniecība Lielbritānijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Apvienotajā Karalistē.

Atklāšanā viesus uzrunāja Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Braže, uzverot, ka esam šo 100 gadu laikā pārvarējuši daudzas robežas, gan reālas, gan iedomātas, parādot Latvijas tautas gribu ne tikai dibināt neatkarīgu un demokrātisku valsti, bet arī par to cīnīties un to aizstāvēt visus šos 100 gadus. Tuvojošās Starptautiskās sieviešu solidaritātes dienas kontekstā vēstniece arī pieminēja iedomātos “Stikla griestus”, kā arī iespējas tos pārvarēt.

Šodien pasaulē viena no aktualitātēm ir robežas - gan kā abstrakta metafora, gan kā fizisks šķērslis. Artūra Analta izstāde ‘Robežas‘ veidota kā daudznozīmīgs stāsts, kurā robežu jēdziens skaidrots politiskajā un populārās kultūras diskursā. Autora skatījumā robežu fenomens skaidrots gan kā mūsu sociālās vai personisko attiecību robežas, gan kā tās, kas tiek uzstādītas starp valstīm.

Lasītākās ziņas valstī

Instalācija sastāv no četrām sienas skulptūrām, kas sākotnēji atgādina stiepļu žogu, tomēr darbā ieskatoties var manīt, ka žoga pinumu viedo savstarpēji savienoti cilvēku formu atveidi. Vienlīdz ar šiem sienu objektiem tiks izstādīts arī darbs “North, South, East and Western”, intensīvi sārtā krāsā atveidotā spoguļa skulptūra galerijā tiks stratēģiski novietota ar vienu tās pusi vērstu tieši ziemeļu virzienā. Šī skulptūra attēlo gan pasauli, gan kompasu, bet svarīgāk - tā simbolizē nepārtraukto pārrobežu kustības pārraudzību. Neskatoties uz objekta intensīvi sarkano asins toni, apmeklētāji darbā vienmēr saskatīs savu kāju atspulgu neatkarīgi no tā, kādā leņķī vai attālumā darbs tiek skatīts.

Lai īpaši uzsvērtu robežu nozīmi mūsdienu sabiedrībā, pasākumā uzstājās Anastasija Kanina un Marta Polok, kuras izpildīja horeogrāfa Kirila Burlova sagatavotu laikmetīgās dejas priekšnesumu “Robežas” ar latviešu komponista Platona Buravicka mūziku. Priekšnesums noslēdzās ar latviešu dzejnieces Veltas Sniķeres lasījuma ierakstu par robežām.

No 7. līdz 16. martam izstāde būs atvērta apmeklētājiem darba dienās “12 Star Gallery” telpās. Adrese: Europe House, 32 Smith square, London SW1P 3EU

Artūrs Analts (1991)

Artūrs Analts ir mākslinieks un dizainers, kas aktīvi strādā gan Rīgā, gan Londonā. Pēc Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas absolvēšanas Analts uzsāka studijas prestižajā Central Saint Martins College of Art and Design, University of the Arts, Londonā.

Artūrs Analts savos darbos kritiski vērtē politiskos, kultūras un vides jautājumus. Analts darbu radīšanā izmanto pētniecisku pieeju, nebaidoties eksperimentēt ar materiāliem, inovācijām, tehnoloģijām un mērogiem. Strādājot ar dažādiem medijiem, Analta metodoloģija ir konsekventa - katra projekta tēma nosaka tajā izmantoto materiālu un formu, gala rezultāts vienmēr ir emocionāli uzlādēts.

Artūra Analta darbi ir iekļauti Latvijas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja pastāvīgajā kolekcijā, kā arī vairākās privātās mākslas kolekcijās Eiropā. Analta pēdējo izstāžu skaitā ietilpst dalība grupu izstādēs Atelier Lachaert Dhanis, Tielrodē, Beļģijā un Royal Academy of Arts, Londonā, Lielbritānijā.

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti