Dalies:

Latvijas simtgadei veltīts latviešu tradicionālās mūzikas vakars Vīnē

Latvijas simtgadei veltīts latviešu tradicionālās mūzikas vakars Vīnē
  • 23. Mar. 2018

21. martā starptautiska simpozija “European Voices” laikā Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslu universitātē notika Latvijas simtgadei veltīts latviešu tradicionālās mūzikas vakars. To ar uzrunām atklāja Latvijas vēstniece Austrijā Veronika Erte, Vīne Mūzikas universitātes Tautas mūzikas pētniecības un etnomuzikoloģijas institūta direktore Dr. Urzula Hemeteka (Dr. Ursula Hemetek) un pētnieks Dr. Ardians Ahmedaja (Dr. Ardian Ahmedaja).

Latvijas Mūzikas akadēmijas etnomuzikoloģe Dr. Anda Beitāne sniedza izvērstu latviešu tradicionālās mūzikas raksturojumu, iepazīstinot klātesošos ar savu jauno latviešu tradicionālās daudzbalsīgās dziedāšanas un tautas instrumentālās mūzikas disku un grāmatu “ Notes from Latvia”. Grāmatā ir dziesmu teksti latviešu un angļu valodā, kā arī apraksts par tradicionālo kultūru. Ar šo mūzikas disku Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslu universitāte aizsāk jaunu starptautisku tradicionālās mūzikas audiovizuālo izdevumu sēriju. Sērijas pirmā publikācija ir tapusi, pateicoties Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslu universitātes iniciatīvai un sadarbībai ar Latvijas Mūzikas akadēmiju, kā arī Valsts Kultūrkapitāla atbalstam. Pasākums, kurā kopā ar Andu Beitāni muzicēja etnomuzikologi Liene Brence un Oskars Patjanko, noslēdzas ar kopīgi dejotām latviešu tautas dejām, sagādājot vakara viesiem patiesu gandarījumu.

Latvijai veltītajā pasākumā piedalījās etnomuzikologi un mūziķi no Austrijas, Vācijas, Slovākijas, Slovēnijas, Bosnijas un Hercegovinas, Francijas, Horvātijas, Itālijas, Norvēģijas, Serbijas, Baltkrievijas, kā arī šīs universitātes studenti.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti