Dalies:

Latvijas simtgadē Uzbekistānā iepazīstina ar latviešu virtuves un svinību tradīcijām

Latvijas simtgadē Uzbekistānā iepazīstina ar latviešu virtuves un svinību tradīcijām
  • 23. Jul. 2018

2018. gada 20. jūlijā Uzbekistānā plaši zināmā televīzijas raidījumā par ēdienu tradīcijām pasaulē Latvijas vēstnieks Uzbekistānā M.Popkovs un viņa dzīvesbiedre iepazīstināja ar latviešu svinību un godu tradīcijām, kā arī dalījās latviešu virtuves noslēpumos, tiešraidē pagatavojot tādus Latvijā zināmus ēdienus kā aukstā biešu zupa, “Lāču” tumšās maizes zupa un Uzbekistānā par visinteresantāko latviešu ēdienu atzīto siļķi ar biezpienu un kartupeļiem.

Stāstot par svinību un virtuves tradīcijām Latvijā, vēstnieks M.Popkovs un viņa dzīvesbiedre raidījuma skatītājiem uzsvēra, ka latvieši, sanākot kopā, vienmēr dzied. Tādēļ Dziesmu un Deju svētki, kuri šogad, atzīmējot Latvijas simtgadi, jūlija sākumā izskanēja īpaši krāšņi, ir vēl viens apliecinājums bagātajām latviešu tautas tradīcijām, kas tiek nodotas no paaudzes paaudzē. Vēstnieks iepazīstināja ar Dziesmu un Deju svētku vēsturi un aicināja Uzbekistānas skatītājus apmeklēt Latviju šai svinību gadā, lai tuvāk iepazītu tās cilvēkus, kultūru, mākslu un arīdzan ēdienus.

Uzbekistānas televīzijas kanāla “Dunyo bo’ylab” raidījumā “Dunyo oshxonasi” (“Pasaules virtuves”) skatītāji jau iepazīstināti ar Francijas, Indijas, Bangladešas, ASV, Itālijas un citu valstu virtuves tradīcijām.

Lasītākās ziņas valstī

Avots: Latvijas vēstniecība Uzbekistānā 

Foto: Latvijas vēstniecība Uzbekistānā 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti