Dalies:

Latvijas Republikas simtgadei veltīts koncerts Monreālā

Latvijas Republikas simtgadei veltīts koncerts Monreālā
  • 17. Apr. 2018

14. aprīlī prestižajā Place des Arts, Théâtre Maisonneuve, Montréal festivāla “Ziemeļu pavasaris” ietvaros notika unikāls muzikālais pārdzīvojums ar Latvijas Radio kora piedalīšanos – kora opera “NeoArctic”.

Festivāla "Ziemeļu pavasaris" (Printemps nordique) ietvaros, ko Ziemeļvalstis - Dānija, Somija, Islande, Norvēģija un Zviedrija - ar Kanādu pirmo reizi rīko Monreālā, piedalījās arī Latvija - Latvijas Radio koris, kas ir daļa no Dānijā tapušās mūsdienīgas performances par vidi, par ekoloģiju un cilvēkiem. “NeoArctic” ir rosinoša, poētiska un saviļņojoša muzikāla mūsdienīga performance par antropocēnu – jaunu ģeoloģisko laikmetu, kam raksturīga iepriekš nepieredzēta cilvēka ietekme uz Zemes ekosistēmām. Cilvēki ir kļuvuši par „dabas spēku”, kas izraisa straujas, iepriekš nemaz neparedzētas izmaiņas uz to apdzīvotās Zemes.

Divpadsmit izcili Latvijas Radio kora dziedātāji izdzied, izčukst, izkliedz un izrunā vārdus, veidojot ritmiskas, atkārtojošas, dunošas ainavas. Ritmiska mūzika saplūst ar eksperimentālu elektronisko mūziku.

Muzikālā performance "NeoArctic" ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti