Dalies:

Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienu Indijā atzīmē ar Rīgas Saksofonu kvarteta koncertu Bangalorē

Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienu Indijā atzīmē ar Rīgas Saksofonu kvarteta koncertu Bangalorē
  • 28. Nov. 2017

24.novembrī Indijas dienvidu pilsētā Bangalorē vēstnieks Aivars Groza un Sandra Grozas kundze sadarbībā ar Latvijas goda konsulu Karnātakā K.P. Balasubramaniama kungu organizēja Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai veltītu pieņemšanu un koncertu.

Atklājot pieņemšanu, vēstnieks A.Groza minēja, ka šis ir nozīmīgs gads Latvijas–Indijas attiecībās. Šogad Indijas svin neatkarības 70.gadadienu un paiet 25.gadi kopš Latvijas-Indijas diplomātisko attiecību nodibināšanas. Šā gada novembrī notika vēsturē pirmā Latvijas Republikas Ministru prezidenta vizīte Indijā. Tāpat arī vēstnieks minēja, ka ar šo pieņemšanu tiek ieskandināta Latvijas simtgade, kuras plaša atzīmēšana Latvijā un pasaulē plānota nākamgad.

Klātesošos ar uzrunu sveica arī K.P. Balasubramaniama kungs, kurš goda konsula pienākumus Indijas dienvidu štatā Karnātakā veic kopš 2015.gada maija. Vēstnieks viņam pasniedza premjeministra Māra Kučinska parakstītu apsveikuma vēstuli Latvijas valsts svētkos, kurā premjerministrs pauž pateicību par goda konsula ieguldījumu Latvijas-Indijas attiecību attīstībā un Latvijas premjerministra vizītes Indijā veiksmīgā norisē.

Ar plašu un daudzveidīgu repertuāru koncertā uzstājās Rīgas Saksofonu kvartets, atskaņojot gan labi zināmus klasiskās mūzikas komponistu (G.F.Hendeļa, J.S.Baha) skaņdarbus, gan jaunāku laiku melodijas no Argentīnas, Francijas un Grieķijas. Īpašu publikas saviļņojumu un sajūsmu raisīja oriģinālais maestro Raimonda Paula melodijas no filmas ”Ilgais ceļš kāpās” atskaņojums, kā arī populāras indiešu melodijas aranžējums saksofonu izpildījumā.

Pieņemšanu apmeklēja gan diplomātiskā korpusa pārstāvji, gan vēstniecības un goda konsula sadarbības partneri, kā arī latviešu diasporas pārstāvji Indijā. Šī ir pirmā reize, kad Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīta pieņemšana tiek organizēta ārpus Ņūdeli.

Foto: Latvijas vēstniecība Indijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti