Dalies:

Latvijas Republikas Pārstāvja ES Politiskajā un drošības komitejā, vēstnieka Andžeja Viļumsona apsveikums 4. maijā

Latvijas Republikas Pārstāvja ES Politiskajā un drošības komitejā, vēstnieka Andžeja Viļumsona apsveikums 4. maijā
  • 02. May. 2020

Godātie tautieši!

Sveicu jūs mūsu valsts Neatkarības atjaunošanas deklarācijas 30. gadadienā! Kurš gan varēja iedomāties, ka šogad mums savu balto svētku galdautu nāksies klāt individuāli katram savās mājās, savu tuvāko lokā? No vienas puses, varētu domāt, ka šī ārkārtas situācija atņem svarīgu svētku sastāvdaļu: būt kopā ar draugiem, kolēģiem, tautiešiem. No otras puses, gribas ticēt, ka tā liks vēl vairāk novērtēt to nozīmi, ko nācijai dod kopības, saliedētības un piederības sajūta! Sajūta, kuru daudzi no mums, lielāki un mazāki, piedzīvoja 1990. gada 4. maijā. Arī toreiz ne visi varēja būt Rīgā un piedzīvot to klātienē. Daudzi no mums, tāpat kā es, to piedzīvoja Latvijas novados, klausoties ziņas toreiz tik populārajā pārnēsājamā radioaparātā. 

Arī šajā svētku gadskārtā izpaliks Rīgas apmeklējums. Tomēr, esot Beļģijā un Briselē, izjutīšu kopību ar Latviju un ceru, ka tāpat jutīsieties arī jūs. Dažādos laikos un amatos Briselē būšu pavadījies gandrīz pusi no sava laika Latvijas ārlietu dienestā, un vienmēr esmu šeit izjutis lielu piederības sajūtu Latvijai, kā arī kopību ar daudziem citiem šeit strādājošajiem tautiešiem. Iespējams pat, ka, neskaitot Latviju, Beļģija ir labākā vieta pasaulē, kur latvietim dzīvot un kopt savu latvietību. Ar vārdu “latvietis” es nedomāju etnisko izcelsmi, bet piederību kopīgai nācijai, Latvijas valstij. Tas nav tikai tāpēc, ka Briselē mums ir plašas un viesmīlīgas Latvijas pārstāvniecības Eiropas Savienībā telpas, kurās laiku pa laikam pulcēties. Galvenokārt tas ir aktīvo un profesionālo tautiešu dēļ, kuri velta savu brīvo laiku, lai nodotu latvisko dzīvesziņu tālāk mūsu bērniem, kā arī koptu garīgo dzīvi, vēstures piemiņu, un mūsu kultūras tradīcijas, rīkojot teātra izrādes, kora un deju koncertus, Līgo svētkus, jaunāko Latvijas filmu seansus, šī laikraksta izdošanu. Visu pat neuzskaitīt. Man vienmēr bijis īpaši liels lepnums, redzot Briseles latviešu kolektīvus uzstājamies tautas tērpos, jo īpaši Latvijas prezidentūras laikā 2015. gadā, kā arī mūs pašus tos nēsājot mūsu godu dienās. Vēlu visiem saglabāt šo patriotismu un turpināt rast enerģiju gan tradīciju, gan modernas latvietības stiprināšanai! 

Lasītākās ziņas valstī

Šis pusgads būs pēdējais manā dienestā Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā ES pirms atgriešanās Latvijā. Daudzo gadu laikā, strādājot ar Eiropas Savienības ārpolitikas un drošības jautājumiem, ir nācies sastrādāties ar daudziem no jums ES institūcijās Latvijas interešu pārstāvībā! Šī sadarbība man vienmēr devusi lielu gandarījumu! Tas ir bijis mana darba patīkamākais moments. Pat tad, kad jūs paši saviem spēkiem bez Latvijas valsts iesaistes bijāt izlauzuši savu ceļu uz darbu ES institūcijās, starptautiskajās iestādēs vai Beļģijas uzņēmumos, jūs nekad neatteicāt padomu un palīdzību Latvijas ārlietu dienestam. Arī tad, kad es jūs pirms tam nepazinu personīgi! Ne visu valstu kolēģiem ir bijuši šādi gandarījuma brīži. Tāpēc sirsnīgi pateicos jums par to! Jūsu atbalsts liecina, ka tā kopības un piederības sajūta, uz kuru tika balstīta Latvijas valsts neatkarības atjaunošana pirms 30 gadiem, nekur nav zudusi! Vēlu mums visiem to kopīgiem spēkiem kopt un saglabāt! 

Sirsnīgi sveicot, Andžejs Viļumsons, vēstnieks – Latvijas pārstāvis ES Padomes Politiskajā un drošības komitejā

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti