Dalies:

Latvijas Republikas ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā ir atklāta gleznotāja Valda Buša izstāde

Latvijas Republikas ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā ir atklāta gleznotāja Valda Buša izstāde
  • 12. Apr. 2018

2018. gada 10. aprīlī Latvijas Republikas ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas muzeju tika svinīgi atklāta latviešu gleznotāja Valda Buša darbu izstāde “Mana zeme”. Izstādi atklāja Latvijas Republikas ģenerālkonsule Sanktpēterburgā Irina Mangule un Jūrmalas pilsētas muzeja direktore Inta Baumane. Uz izstādes atklāšanu Sanktpēterburgā bija ieradusies gleznotāja ģimene: dēls Ilmārs Bušs, mazmeita Ieva Buša un mazdēls Jānis Bušs.

Izstāde “Mana zeme” Sanktpēterburga ir veltīta gleznotāja Valda Buša (1924-2014) piemiņai un viņa dzimtenei – Latvijai, kura šogad atzīmē savu simtgadi. Izstādē eksponētas ainavas un klusās dabas, kas raksturo mākslinieka daiļrades periodu no 1974. līdz 2006. gadam. Darbi atlasīti no kolekcijas, ko mākslinieka ģimene deponējusi Jūrmalas pilsētas muzejam pastāvīgās ekspozīcijas veidošanai Valda Buša bijušajā darbnīcā Bulduros.

Starp izstādes atklāšanas apmeklētājiem bija Sanktpēterburgas diplomātiskais korpuss, muzeju un citu Sanktpēterburgas kultūras iestāžu pārstāvji, Sanktpēterburgas latviešu diaspora, kā arī citi mākslas mīļotāji un žurnālisti.

Izstāde Ģenerālkonsulātā būs apskatāma līdz maija beigām.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti