Dalies:

Latvijas Rakstnieku savienība nodod ārzemēs iznākušās Latvijas autoru grāmatas Latvijas Nacionālai bibliotēkai

Latvijas Rakstnieku savienība nodod ārzemēs iznākušās Latvijas autoru grāmatas  Latvijas Nacionālai bibliotēkai
  • 05. Apr. 2018
Latvijas Rakstnieku savienība ziņo, ka 2018. gada 6. aprīlī plkst. 15.30 pie LNB Tautas grāmatu plaukta notiks Latvijas autoru ārvalstīs izdoto grāmatu dāvināšana Latvijas Nacionālai bibliotēkai. Kopumā kopš 2016. gada Latvijas Rakstnieku savienības administrētas un VKKF un LR Kultūras ministrijas finansētas programmas ietvaros ir iznākušas 50 grāmatas un vairāk nekā 30 vēl ir izdošanas procesā.

Kopš 2016.g. Latvijas Rakstnieku savienība administrē Valsts kultūrkapitāla fonda un LR Kultūras ministrijas piešķirto finansējumu Latvijas literatūras izdošanai ārvalstīs. Katru gadu notiek 3 līdz 4 konkursi ārzemju izdevējiem, kuros ārvalstu izdevēju pieteikumus izskata piecu ekspertu komisija. Tās sastāvā jau otro gadu darbojas tulkotāja Maima Grīnberga, redaktors Vents Zvaigzne, literatūrzinātniece Eva Eglāja – Kristsone, rakstnieks un kultūras žurnālists Arno Jundze, kā arī literārā aģente Žanete Vēvere – Paskvalīni. Kopumā trīs gadu laikā Latvijas autoru darbu izdošanai ārvalstīs piešķirti vairāk nekā 300 000 eiro, atbalstot izdevējus visā pasaulē. Īpašs akcents tomēr ir likts uz darbu ar izdevējiem no angliski runājošām valstīm, ņemot vērā Latvijas dalību Londonas grāmatu tirgū 2018.g. fokusa valsts statusā.

Šim notikumam par godu Lielbritānijā tiks izdoti vairāk nekā 30 latviešu literatūras darbi, un visa gada garumā tiks piedāvāta plaša kultūras programma, kuras centrā būs Latvijas literatūra. “Man ir īpašs prieks, ka tulkojumi aptver ne tikai angļu valodu Latvijas dalības LBF kontekstā, bet visdažādākos Eiropas un citu kontinentu reģionus. Īpaši gribētos izcelt Itālijā iznākušos Noras Ikstenas un Zigmunda Skujiņa darbus un abus apgādus – Iperborea un Voland – gan par viņu interesi Latvijas literatūrā, gan par izcilo darbu ar autoriem un grāmatu mārketingu” – stāsta LRS priekšsēdētājs un autors Arno Jundze.

“Latvijas, kā arī Lietuvas un Igaunijas kopējais stends Londonas grāmatu tirgū atvērsies jau 10.aprīlī, tāpēc vēlamies, lai arī Latvijas iedzīvotāji varētu kaut daļēji izjust Latvijas pārstāvību Londonas grāmatu tirgū un ieraudzīt tās grāmatas, kas šobrīd ir iznākušas programmas ietvaros”, - pauž LRS programmas vadītāja Jeļena Budanceva.

Vispopulārākais autors ārzemju izdevējiem ir Nora Ikstena, tai seko Inese Zandere, tekstu grupa ORBITA, kā arī Jānis Joņevs. Par Latvijas literatūru interesējas ne tikai britu izdevēji vai mūsu kaimiņvalstu pārstāvji, bet arī tik eksotiskās valstīs kā Dienvidkoreja, Apvienotie Arābu Emirāti, Čīle u.c.

Ar pilnu atbalstīto Latvijas literatūras darbu sarakstu var iepazīties šeit: http://rakstnieciba.lv/supported-projects/.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti