Dalies:

Latvijas Radio vēlreiz atskaņos 1990.gada 4.maija balsojuma pārraidi

Latvijas Radio vēlreiz atskaņos 1990.gada 4.maija balsojuma pārraidi
  • 30. Apr. 2020

Sabiedriskā radio trīs kanālu klausītāji vienlaikus varēs līdzdalīt emocijas ar tā laika Augstākās Padomes deputātiem 1990. gada 4. maija balsojuma rezultātu paziņošanas brīdī, informē LSM.LV. Vēsturiskais ieraksts skanēs komponista Raimonda Tigula mūzikas pavadījumā.

Multimediālā platforma Latvijas Radio 5 – pieci.lv, domājot par jauniešiem, kuri nav piedzīvojuši Atmodas un valsts neatkarības atgūšanas laiku, sarūpējuši vēsturiskā 1990. gada 4. maija Augstākās Padomes balsojuma rezultātu paziņošanas ierakstu, kas DJ Toma Grēviņa interpretācijā tiks papildināts ar komponista Raimonda Tigula mūziku.

"1990. gada 4. maija Augstākās Padomes sēde, debates un Neatkarības deklarācijas balsojuma rezultātu nolasīšana ir svarīgākā radio pārraide, ko savā mūžā esmu dzirdējis!" emocionāli saka viens no pārraides idejas autoriem, pieci.lv DJ Toms Grēviņš. "Bija saulains, ļoti silts pavasara vakars, un manā ģimenē visiem bija brīnišķīgs garastāvoklis. Tiešraide no Jēkaba ielas dārdēja pa visu dzīvokli un tēvs skaitīja līdzi balsis, gluži tāpat, kā ļaudis uz ielas, sākot pilnā kaklā bļaut no prieka vēl pirms rezultātu nolasīšanas beigām."

Lasītākās ziņas valstī

Iniciatīvai vienlaikus atskaņot ierakstu pulksten 18.15 pievienosies arī Latvijas Radio 1 un Latvijas Radio 2. Līdz ar to teju pusmiljons Latvijas Radio kanālu klausītāju vienlaikus varēs atgriezties pagātnē, lai izdzīvotu Augstākās Padomes 1990. gada 4. maijā pieņemtās deklarācijas “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” balsojuma rezultātu paziņošanu.

Grēviņš atzīst, ka strādāt pie šīs īpašās pārraides ir ļoti liels gods.

"Domājot par muzikālo noformējumu, man acu mirklī bija skaidrs, ka vēlos izmantot Raimonda Tigula nesen publiskotās "Rīta un vakara dziesmas" pavadījumu, jo, pirmkārt, tā ir aktuālākā patriotiskā himna, ko esmu dzirdējis, otrkārt, tās pavadījumam ir mierīga, kinematogrāfiska noskaņa un šis skaņdarbs harmoniski pastiprina emocijas, kas radīsies pat tiem, kas šo pārraidi dzirdēs pirmo reizi,” saka Grēviņš.

Deklarācija ''Par Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanu'' tika pieņemta ar 138 balsīm PAR, vienam deputātam atturoties. 1990. gada 4. maijs bija vēsturiska diena, kad tūkstošiem ļaužu bija pulcējušies gan Vecrīgā, gan pie saviem radioaparātiem, lai sekotu līdzi Augstākas Padomes balsojumam. Līdzcilvēku atmiņas un arhīvos pieejamie video un foto kadri liecina, ka tie ir bijuši saspringti un ļoti emocionāli mirkļi visai Latvijai.

Avots: lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti