Dalies:

Latvijas Radio korespondente Briselē Ina Strazdiņa pievienojusies Latvijas Televīzijas Ziņu dienestam

Latvijas Radio korespondente Briselē Ina Strazdiņa pievienojusies Latvijas Televīzijas Ziņu dienestam
  • 10. Jan. 2019

Latvijas Televīzijas Ziņu dienestam pievienojusies Ina Strazdiņa – bijusī Latvijas Radio žurnāliste ar teju 13 gadu pieredzi, esot korespondentei Briselē, kur par profesionālo darbu 2009. gadā saņemta atzinība “Eiropas Gada cilvēks Latvijā”. Turpmāk Ina Strazdiņa būs Ziņu dienesta atbildīgā redaktore, bet no 16. janvāra pārmaiņus ar Tomu Pastoru vadīs raidījumu “Pasaules panorāma”. Šis ir arī pārmaiņu laiks Inas dzīvē – aizrautīgā žurnāliste priecājas par atgriešanos Latvijas mierā, cer atsākt rakstīt dzeju un ir pārliecināta, ka Latvija nav nomaļa sala pasaules kartē, raksta portāls la.lv.

Kā no rakstītājas kļuvi par radio balsi?
Guvu brīnišķīgu skolu “Talsu Vēstīs”, kur rak­stīju par cilvēciskām, lasītājiem tuvām tēmām. Jaunajiem žurnālistiem novēlu vispirms pastrādāt reģionu avīzēs un tikai tad iet tālāk un veidot karjeru citur. Pēc žurnālistikas maģistrantūras beigšanas jutu, ka vajadzīgas pārmaiņas. Reiz, Jaunā Rīgas teātra izrādes starpbrīdī, ceļi saveda kopā ar Latvijas Radio ziņu dienesta vadītāju Jāni Rozenbergu. Pēkšņi bija klikšķis un sapratu, ka gribu pamēģināt radio. Sāku ar lauksaimniecības tematiem un politiku, bet pamazām pievērsos ārlietām. Tas bija laiks, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā un NATO, un 2006. gadā ziņu dienesta vadītājs saprata, ka Latvijas Radio vajadzīgs korespondents Briselē.

Brisele, Eiropas Savienības institūcijas ir īpašs universs. Kas tik ilgus gadus tur piesaistīja tevi?
Kad man uzticēja izveidot Latvijas Radio biroju Briselē, braucu ar domu – ilgākais, trīs gadi. Tomēr nebiju rēķinājusies ar to, ka Brisele ir vieta, kosmopolitiska vide, kurā cilvēki iemīlas. Sapratu, ka tā ir brīnišķīga pasaule, kurā tu audz gan kā cilvēks, gan kā profesionālis. Ir bauda “izkost” to Briseles smago mehānismu un tad mēģināt pastāstīt cilvēkiem to vienkāršākā veidā. Līdzās tam tevi ļoti iekļauj starptautiskā vide. Šobrīd tur strādā apmēram 3000 starptautisku žurnālistu – tas ir elpu aizraujoši! Arī tad, kad sākās krīze un nebija iespēju uzturēt korespondentu Briselē, nolēmu, ka turēšos pretī, strādāšu ar Latvijas līmeņa atalgojumu, darot dažādus papildu darbus, tostarp rakstīju arī “Latvijas Avīzei”.

Visu interviju iespējams izlasīt portālā la.lv

Foto: Ina Strazdiņa/Facebook

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti