Dalies:

Krieviski raidošais LR 4 stāsta par Baltā galdauta svinībām Īrijā

Krieviski raidošais LR 4 stāsta par Baltā galdauta svinībām Īrijā
  • 09. May. 2020

4. maijā Latvijas Radio 4 raidījumā "Подробности”, ko veido Vladimirs Ivanovs un Juliāna Škagale, viesojās  Latviešu biedrības Īrijā priekšsēdētāja Inguna Grietiņa-Dārziņa. 

Viņa stāstīja par Latvijas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienas svinībām Īrijā, kuras šogad notika virtuāli, kā arī ieskicēja latviešu kopienas Īrijā ikdienas novērojumus: “Svinot Latvijas neatkarības 30. gadadienu, Īrijā notika pieci apjomīgi virtuālie projekti: Devīto Latviešu kultūras svētku Īrijā svinības ar atmiņu albumu 2011.-2019.  apkopojumu;  Baltā galdauta svētki ar dzimtas receptēm; LBĪ jauniešu kora “LABKĪ” dalība “Nāc, gavilēt!” kopkora pirmatskaņojumā “Tavs karogs”; LBĪ jauktā kora “eLVē” dalība “Meža mātes” pirmatskaņojumā Latvijas Televīzijas “Rīta panorāmā”, kā arī abu koru un kopienas pārstāvju dalība virtuālajā tautas tērpu gājienā.”

Inguna Grietiņa-Dārziņa izteica prieku, ka svētkos kopiena ir saliedēta un kopā lepni nes Latviju sirdī un par to stāsta arī mītnes zemes ļaudīm: “jo ikdienā, kā jau ikdienā, mums katram savas rūpes un rutīna.”

Lasītākās ziņas valstī

Inguna Grietiņa-Dārziņa ir ne tikai Latviešu biedrības Īrijā priekšsēdētāja, bet arī kultūras projektu vadītāja, kā arī Eiropas un Kanādas dziesmu svētku virsdiriģente. 

Pilna intervija krievu un latviešu valodā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti