Dalies:

Latvijas produktu popularizēšanai izveidots īpašs katalogs

Latvijas produktu popularizēšanai izveidots īpašs katalogs
Foto: LIAA
  • 29. Apr. 2020

Attīstošas bērnu rotaļlietas, saldumi, šprotes, ķermeņa kopšanas līdzekļi, krekli ar latviešu mākslinieku gleznu uzdrukām, uztura bagātinātāji, trauki, mēbeles - kopumā 88 visdažādākās jomas pārstāvoši Latvijā ražoti produkti, ar kuriem būtu vērts iepazīstināt plašāku sabiedrību Latvijā un pasaulē. Ar šādu domu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) radījusi 102 lappušu apjomīgu katalogu "Iepazīsti Latvijas produktus".

"Latvijā top daudz produktu, kas ir īpaši, kvalitatīvi un kas teicami veic savu funkciju. Mēs ticam, ka ikvienam būtu vērts tos iepazīt, nogaršot, uzlaikot, izmēģināt un lietot," teikts kataloga ievadā.

Viens no kataloga idejas līdzautoriem ir Šveicē dzīvojošais kultūras menedžeris Uldis Mākulis. Viņš uzskata, ka Latvija ir bagāta, jo tajā tiek radītas dažādas vērtības - gan garīgas, gan materiālas, gan kopīgas, gan katram dziļi personīgas.

Lasītākās ziņas

"Laikā, kad ir slēgtas valstu robežas, Latvijas diaspora īpaši tagad, kā nekad iepriekš, var piedalīties procesos, lai tiktu veicināta Latvijas vērtību atpazīstamība, nepieciešamība pēc tām, to patēriņš ārpus Latvijas," pārliecināts Mākulis. "Ikviens diasporas pārstāvis, var kļūt par Latvijas vērtību vēstnesi jau šodien, iegādājoties dzimtenes ražotāju preces un veicinot ekonomikas atveseļošanos."

Ideja par katalogu radusies brīdī, kad saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, stājās spēkā ierobežojumi. Sākotnēji mērķis bijis atbalstīt uzņēmējus, veicinot pieprasījumu pēc Latvijas ražojumiem pašmāju tirgū. Taču ātri vien, strādājot pie izdevuma, kļuvis skaidrs, ka tajā iekļautie produkti varētu būt pievilcīgi arī ārvalstīs, norāda LIAA.

Aģentūra regulāri sazinās ar latviešu izcelsmes profesionāļiem, kas atrodas visā pasaulē. Jau šobrīd daļa uzrunāto izrādījuši iniciatīvu gan aktīvāk izvēlēties un iegādāties Latvijā radītus produktus, gan arī stāstīt par tiem ārpus Latvijas. Aģentūra arī apzinājusi latviešus, kas nodarbināti dažādās ārvalstu tirdzniecības ķēdēs, lai strādātu pie jaunām eksporta iespējām mūsu uzņēmējiem.

Tie diasporā dzīvojošie latviešu profesionāļi, kuriem ir idejas, kā viņu pārstāvētie uzņēmumi varētu sadarboties ar ražotājiem un pakalpojumu sniedzējiem Latvijā, aicināti sazināties ar LIAA Eksporta veicināšanas nodaļu, rakstot uz epasta adresi eksporta.nodala@liaa.gov.lv.

Elektroniskajā katalogā ir iekļauti kvalitatīvi Latvijas uzņēmēju ražojumi, aptverot dažādus produktus. Tajā atrodamas mēbeles un izglītojoši produkti bērniem, tekstilizstrādājumi, interjera elementi un mēbeles mājoklim. Katalogs iepazīstina arī ar gardiem Latvijas pārtikas produktiem, dzērieniem, kosmētiku, apģērbu un aksesuāriem. Atsevišķa sadaļa veltīta biznesam, kā arī produktiem, kas saistīti ar atpūtu un brīvbrīžiem.

Darbs pie kataloga neapstājas ar šo pirmo izdevumu, norāda LIAA. Tas tiks regulāri papildināts, tāpēc ikviens uzņēmējs aicināts pieteikt savus produktus, elektroniski aizpildot anketu aģentūras mājaslapā.

Plānots, ka katalogs drīzumā būs pieejams arī angliski, lai sasniegtu iespējami plašāku interesentu loku.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti