Dalies:

Latvijas pilsonība šogad piešķirta 472 personām

Latvijas pilsonība šogad piešķirta 472 personām
  • 13. Aug. 2019

Latvijas pilsonību naturalizācijas kārtībā šonedēļ ieguvušas 58 personas, tostarp divi nepilngadīgi bērni. Kopumā šogad pilsonība piešķirta jau 472 personām.

No 56 pilsonības pretendentiem 66% ir krievi, 16% ukraiņi, 5% baltkrievi, kā arī lietuvieši, poļi un citu tautību pārstāvji. 26% pilsonības pretendentu ir pamata, 41% - vidējā, 32% - augstākā izglītība.

Līdz ar uzņemšanu Latvijas pilsonībā, tiek mainīts personas tiesiskais statuss, tādēļ līdzšinējā nepilsoņa pase vairs nav derīga izmantošanai ne iekšzemē, ne ceļojumiem uz ārzemēm.

Lasītākās ziņas valstī

Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā kopš 1995. gada ir uzņemtas kopumā 146 832 personas. Visvairāk 2005. gadā - vairāk nekā 19 tūkstoši cilvēku. 2006.gadā tika uzņemti 16 tūkstoši, bet turpmākajos gados skaits būtiski samazinājies, vairs nepārsniedzot 6 tūkstošus.

Lai kļūtu par Latvijas pilsoni naturalizācijas kārtībā, personai ir jāvēršas jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā neatkarīgi no savas dzīvesvietas. Latvijas pilsonībā tiek uzņemtas personas, kas apliecinājušas savu latviešu valodas prasmi, kā arī sekmīgi nokārtojušas Satversmes pamatnoteikumu, valsts himnas teksta un Latvijas vēstures zināšanu pārbaudi.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti