Dalies:

Latvijas pilsoņi aktīvāk piesakās uzturēšanās statusam Lielbritānijā

Latvijas pilsoņi aktīvāk piesakās uzturēšanās statusam Lielbritānijā
CC0 licence
  • 18. Feb. 2020

Janvārī palielinājusies Latvijas pilsoņu aktivitāte, reģistrējoties pastāvīgajam statusam (“settled status”), kas nepieciešams, lai arī pēc “Brexit” ES pilsoņi saglabātu savas dzīvot, strādāt un mācīties Apvienotajā Karalistē (AK), savā Facebook vietnē informē Latvijas vēstniecība Lielbritānijā. Vēl būtu jāreģistrējas vairāk nekā 7 tūkstošiem tautiešu.

Janvārī saņemti 8700 jauni reģistrācijas pieteikumi. Salīdzinājumam – decembrī no Latvijas pilsoņiem tika saņemti 3200 pieteikumi. AK Iekšlietu ministrijas 17.decembrī publicētā statistika apliecina, ka līdz 31. janvārim “settled status” kopumā ir pieteikušies 91 400  latvijas pilsoņu. Aplēses liecina, ka Lielbritānijā šobrīd pastāvīgi uzturas vismaz 99 000 Latvijas pilsoņu, tāpēc nereģistrējušies vēl arvien ir vairāki nekā 7500 Lielbritānijā dzīvojošo. 

Atgādinām, ka pieteikumus var iesniegt līdz 2021.gada 30.jūnijam, tomēr vēstniecība aicina AK pastāvīgi dzīvojošos Latvijas pilsoņus pietekšanos neatlikt uz vēlāku.

Lasītākās ziņas valstī

“Ir pamats domāt, ka starp nereģistrētajiem Latvijas pilsoņiem ir tieši mazāk aizsargātās grupas – seniori, bērni, invalīdi, institucionālā aprūpē esoši cilvēki, kā arī nestrādājošas sievietes, kas dažkārt nonāk izolācijā no kopējās informācijas telpas,” brīdina vēstniecība, mudinot palīdzēt reģistrētis saviem Lielbritānijā dzīvojošajiem radiem un draugiem.

Tiek atgādināts, ka ir jāreģistrē arī bērni (ja vien bērniem jau nav AK pilsonības) un seniori - pat, ja iegūtas beztermiņa uzturēšanās atļaujas un AK maksā pensijas vai pabalstus. Tā kā pieteikšanās statusam ir veicama elektroniski, iespējams, daļai senioru nepieciešams atbalsts pieteikuma iesniegšanā.

Reģistrēšanās ir bezmaksas un veicama elektroniski oficālā mājaslapā vai viedtālruņa lietotnē.

Neskaidrības gadījumā var vērsties palīdzības centrā (EU Settlement Resolution Centre)

Vēstniecība brīdina par krāpniecības gadījumiem, tāpēc vēlreiz uzsver, ka reģistrēšanās "settled status" ir bezmaksas, tāpēc, piesakoties statusam, jāizmanto tikai AK iekšlietu ministrijas (Home Office) un akreditēto atbalsta centru palīdzība.

Vēstniecība arī informē, ka Eiropas Savienības pilsoņi, kuri dzīvo Gērnsijā un vēl nav pieteikušies pastāvīgā iedzīvotāja statusam, tiek aicināti uz semināru, ja viņiem ir nepieciešama palīdzība saistībā ar pieteikšanos. Seminārs notiks 2020.gada 7. martā Beau Sejour, Cambridge telpā no plkst.10:00 līdz 15:00. Seminārā tiks sniegta būtiska informācija par to, kā cilvēki var reģistrēties, lai legāli uzturētos Gērnsijā līdz Apvienotās Karalistes pārejas perioda beigām 2020.gada 31. decembrī.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti