Dalies:

Latvijas pēdas pasaulē: "Krokodilu Harijs" Arvīds Blūmentāls - Austrālijas pētnieks un izslavēts krokodilu mednieks

Latvijas pēdas pasaulē: "Krokodilu Harijs" Arvīds Blūmentāls - Austrālijas pētnieks un izslavēts krokodilu mednieks
  • 24. Oct. 2015

Austrālijas pētnieks, izslavēts krokodilu mednieks un aizrautīgs sieviešu mīlis Arvīds Blūmentāls, 1925. gadā Dundagas apkaimē dzimušais latvietis šodien pasaulē plaši pazīstams kā Krokodilu Harijs. Blūmentāls piedzima zemnieku mājā, bet jau agrā jaunībā saprata - kā zemnieks viņš savu dzīvi nepavadīs, - Arvīdu Blūmentālu jau bērnībā tirdīja piedzīvojuma alkas.

1945. gadā Blūmentāls Latviju atstāja, lai dotos piedzīvojumu meklējumos. 1950. gadā viņa dzīves ceļi Arvīdu aizveda uz Austrāliju, kur viņš ne tikai sāka nodarboties ar krokodilu medniecību, bet arī ar aborigēnu pētniecību un opālu rakšanu. Daudzi mūsdienās uzskata, ka tieši latvietis Krokodilu Harijs ir bijis prototips filmai “Krokodils Dandijs.” Baumo, ka Arvīds Blūmentāls sava mūža laikā nomedījis pat vairāk nekā 40 tūkstošus krokodilu. Blūmentāls par savu dzīvesvietu bija izvēlējos kādreizējo opālu racēju alu, kā sienas Arvīds dekorēja popārta stilā, - mūsdienās kādreizējā krokodilu mednieka ala kļuvusi par populāru tūristu objektu.

Savas dzīves aizrautīgos piedzīvojumus Austrālijā, Krokodilu Harijs aprakstījis divās grāmatās: “Latvietis-krokodilu mednieks Austrālijā” un “Ilgas pēc saules.” 1995. gadā par godu Arvīdam Blūmentālam Dundagā uzstādīja piemiņas zīmi – divas tonnas smagu krokodilu.

Šo pasauli Blūmentāls atstāja 2006. gadā.


Papildus informācija par Arvīdu Blūmentālu latviešu valodā

Papildus informācija par Arvīdu Blūmentālu latviešu valodā

Lasītākās ziņas valstī

Papildus informācija par Arvīda Blūmentāla alu

Foto: Ben Cooper

Citas ziņas

Citas ziņas pasaulē