Dalies:

Latvijas pēdas pasaulē: Kanādas Karaliskās kavalērijas pulka apbruņojuma virsnieks Karls Kušings

Latvijas pēdas pasaulē: Kanādas Karaliskās kavalērijas pulka apbruņojuma virsnieks Karls Kušings
  • 12. Feb. 2018

Karls Kušings ir Kanādas Karaliskās kavalērijas pulka apbruņojuma virsnieks, tas ir senākais kavalērijas pulks Kanādā, taču Karla saknes nāk no Latvijas. Uz Kanādu pēc Otrā pasaules kara bēgļu gaitās devās viņa vecmāmiņa Olga. Tieši viņa bija tā, kura puisēnam bērnībā mācīja runāt latviski. Tagad sarunas latviešu valodā norti tikai starp Karlu un viņa mammu, jo Karla tēvs ir kanādieties.


Kopā ar karavīriem no Kanādas, Karls gadu pavadīs Latvijā, kur joprojām vairākās pilsētās mitinās viņa radinieki. Intervijā žurnālam “Mājas viesis” Karls stāsta, ka tiklīdz uzzinājis, ka Kanādas armijas vienība dosies uz Latviju, pats īpaši lūdzis, lai viņu iekļauj tās sastāvā. Dienesta laikā, kopš 2006. gada, Karls pabijis dažādās Kanādas malās, taču dienests Latvijā ir pirmā rezie, kad viņš kopā ar savu miltāro vienību uzturas ārpus dzimtenes.


Karls atzīst, ka Latvijas bruņoto spēku karavīri savus pienākumus veic ļoti profesionāli un jūtams, ka viņi lepojas ar savu valsti. Sešu mēnešu laikā, ko Kanādas karavīri pavadījuši Latvijā, viņiem izveidojušās draudzīgas attiecības ar vietējiem armijniekiem, un ir secināts, ka ir daudz kopīga.


Kopumā šī ir trešā reize, kad Karls ir Latvijā. Pirmo reizi ar vecākiem viņš apciemoja radiniekus, vēlāk šeit bijis 1996. gadā, kad vēl mācījies vidusskolā. Savukārt nākamajā vasarā viņš pirmo reizi apciemos Latviju kopā ar savu ģimeni - sievu Iriellu, meitu Kesidiju un dēlu Čārliju.


Karls atzīst – viņam ļoti patīk Latvija. Šeit ir svaigs gaiss, labs ēdiens un viss cits labai dzīvei. Viņš vienmēr ir lepojies ar savām saknēm, līdz ar to priecājas par iespēju šobrīd palīdzēt Latvijai un biežāk tikties ar saviem radiniekiem. Savukārt, atrodieties Kanādā, Karls ir viens no spēcīgās latviešu kopienas biedriem. Toronto darbojas latviešu kultūras centrs, kur notiek šīs kopienas rīkotie pasākumi, piemēram, Līgo svētki īstā latviešu garā, tāpat bērnībā Karls piedalījies divās latviešu nometnēs. Karls stāsta, ka jūtas kā latviešu kanādietis.


Visu interviju iespējams atrast žurnālā “Mājas viesis” februāra numurā

Raksta autore: Līna Danberga

Attēls: defensemedianetwork.com

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti